Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė kanė tė pėrbashkėt liderėt mė tė mėdhenj nė botė?

Pėrqafimi i kėsaj cilėsie mund t'ju bėjė mė tė suksesshėm.

Ēfarė kanė tė pėrbashkėt liderėt mė tė mėdhenj nė botė?
Ēfarė kanė tė pėrbashkėt liderėt mė tė mėdhenj nė botė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/01/2018 20:01

Mark Zuckerberg lanēoi Facebook. Elon Musk po revolucionarizon botėn me udhėtimin nė hapėsirė. Warren Buffett ėshtė njė nga investuesit mė tė suksesshėm tė parė ndonjėherė.

Pėrveē renditjes midis njerėzve mė tė pasur nė botė, cilat tipare tė personalitetit kanė ata tė pėrbashkėt?

Tė gjithė janė introvertė.

Edhe introvertėt mund tė jenė udhėheqės tė mėdhenj.

Introvertėt portretizohen nė mėnyrė tė gabuar si tė mėrzitshėm, tė turpshėm dhe tė tėrhequr. Ekziston gjithashtu njė keqkuptim qė liderėt e mėdhenj duhet tė jenė bombastikė, karizmatikė dhe tė sinqertė.

3 kėshilla pėr tė lulėzuar si njė udhėheqės i heshtur

Nėse identifikoheni si njė introvert, Perspekti ju tregon se si tė mbėshteteni nė pikat e forta dhe tė nxirrni nė pah cilėsitė tuaja.

Lini hapėsirė pėr vetminė

Introvertėt zhyten nė mendime dhe reflektojnė. Ky ėshtė njė lajm i mirė, sepse hulumtimet tregojnė se liderėt mė efektivė janė vetėdijesues. Studimet kanė lidhur gjithashtu vetminė me rritjen e krijimtarisė dhe gjenerimin e ideve tė pėrparimit.

Pra ecni pėrpara, vendosni "kohė me veten" nė kalendar.

Mos nėnvlerėsoni aftėsitė tuaja sociale

Ėshtė njė mit qė introvertėt janė tė kėqinj nė shitje. Introvertėt bėjnė sipėrmarrėsin e madh pikėrisht, sepse ata janė aq tė aftė pėr tė hyrė brenda mendjes sė klientėve.

Pėr mė tepėr, aftėsia e introvertizmit pėr tė pėrqafuar, dėgjuar dhe kėrkuar pyetje qė nxisin mendime, i bėn ata tė aftė nė rrjetėzim gjithashtu.

Lexoni shumė

Njė tjetėr cilėsi qė Warren Buffett, Mark Zuckerberg dhe Elon Musk ndajnė. Ata janė lexues tė vazhdueshėm. Nė fakt, Buffett i kushton 80% tė ditės sė tij leximit.

Rezulton se mund tė ketė lloje tė ndryshėm introvertėsh, por pa marrė parasysh se cili ėshtė lloji juaj, duke pėrqafuar natyrėn tuaj tė zhytur nė mendime dhe tė ndjeshme mund tė rezultojė nė njė pėrbėrės thelbėsor tė suksesit, jo nė njė pengesė.

A jeni ju njė introvert? Si ndikojnė cilėsitė tuaja tė heshtura nė suksesin tuaj?


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Y?b4\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė