Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Diamanti i rrallė ngjyrė blu shitet pėr njė ēmim rekord prej $57.5 milionė.

Diamantėt ngjyrė blu janė ekstremisht tė rrallė, duke plotėsuar vetėm 0.0001% tė tė gjithė diamanteve nė botė.

Diamantėt ngjyrė blu janė diamantėt mė tė rrallė dhe mė tė shtrenjtė nė botė.
Diamantėt ngjyrė blu janė diamantėt mė tė rrallė dhe mė tė shtrenjtė nė botė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/07/2016 13:34

Diamanti mė i madh ngjyrė blu nė botė, njė gur shumė i ēmuar i njohur me emrin "The Oppenheimer Blue", u shit pėr $57.5 millionė nė Christie's Geneva tė Mėrkurėn nė mbrėmje, duke vendosur njė rekord botėror si diamanti mė i shtrenjtė i shitur nė njė ankand.

Diamanti vezullues u shit nga njė koleksionues privat, emri i tė cilit nuk ėshtė zbuluar pėr publikun.

I montuar nė njė unazė platini, guri ishte nė formė trapezi. Me njė madhesi 14.62 karat diamanti blu ėshtė mė i madhi dhe mė cilesori nė diamantet qė njihen deri mė tani.

Nė diamantet blu, eksperti Fancy Vivid i pėrshkruan gurėt se janė me njė ton tė errėt dhe ngjyrė shumė tė fortė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
\lF@[

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė