Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vendet me standartet mė tė larta tė jetesės.

Nė studimin e bėrė pėr vendet me standartet mė tė larta nė botė u matėn 3 faktorė: Nevojat bazike tė njerėzve, Institucionet e mirėqenies dhe Mundesitė qė u ofrohen njerėzve nė kėto vende.

Finlanda ėshtė vendi me standartin mė tė lartė tė jetesės nė botė
Finlanda ėshtė vendi me standartin mė tė lartė tė jetesės nė botė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/10/2016 22:57

Vendet janė vlerėsuar me pikė ku pikėt maksimale janė 100. Mė poshtė ėshtė lista me vendet me standartet mė tė larta tė jetesės.

19. Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. 84.62 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

18. Franca. 84.79 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

17. Spanja. 85.88 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

16. Belgjika. 86.19 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

15. Gjermania. 86.42 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

14. Japonia. 86.54 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

13. Austria. 86.60 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

12. Irlanda. 87.94 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

11. Zelanda e Re. 88.45 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

10. Islanda. 88.45 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

9. Mbretėria e Bashkuar. 88.58 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

8. Holanda. 88.65 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

7. Norvegjia. 88.70 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

6. Suedia. 88.80 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

5. Zvicra. 88.87 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

4. Australia. 89.13 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

3. Danimarka. 89.39 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

2. Kanadaja. 89.49 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

1. Finlanda. 90.09 pikė nga 100 pikė tė mundshme.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
CLTG&

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.