Pėrshkrimi i punės pėr agjent shitjes
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pėrshkrimi i punės pėr agjent shitjes

Ky shembull i pėrshkrimit tė punės ėshtė i optimizuar pėr tė shpallur njoftime pune nė linjė dhe ėshtė e thjeshtė pėr tu ndryshuar me specifikat e kompanisė

Agjent shitjesh
Agjent shitjesh
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 26/05/2016 19:22

Pėrshkrimi i punės

"Kompania" po kėrkon pėr pėrfaqėsues konkurues tė shitjes nė terren qė janė tė aftė tė zhvillojnė strategjitė e shitjes dhe tė tėrheqin klientė tė rinj. Si pėrfaqėsues i shitjeve nė terren ju do jeni nje burim i mundėsive tė reja tė shitjeve. Kandidati i suksesshėm do tė luajė njė rol kyē nė menaxhimin dhe negocimin me klientėt.

Pėrgjegjėsitė

"Egzekuto shitjet" duke pėrdorur metoda tė ndryshme tė shitjes (derė mė derė, telefonata, prezantime etj).

Parashiko shitjet, zhvillo strategjitė e shitjes dhe vlerėso efektivitetin e tyre.

Vlerėso nevojat e klientėve dhe ndėrto marrėdhėnie tė gjata dhe tė qėndrueshme me klientėt.

Arrini objektivat e shitjes personale dhe tė ekipit.

Tė marrė pjesė nė takime, trajnime dhe evente shitje pėr tė mbajtur zhvillimet e fundit.

Raporto dhe reago tek ekipi i menaxhimit duke pėrdorur tė dhėna statistikore.

Ruaj dhe zgjero bazėn e tė dhėnave tė klientėve brenda territorit tuaj tė caktuar.

Kėrkesat

Eksperience e provuar nė shitje.

Rekorde tė regjistruara nė mbi-arritjen e kuotave.

Njohuri me teknika tė ndryshme tė shitjes.

Njohuri tė aplikacioneve kompjuterike.

Aftėsi tė forta komunikimi, negocimi dhe aftėsi ndėrpersonale.

Vetė motivues.

Arsim tė lartė ose ekuivalente.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
eMX*E

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.