Mos e lini njė intervistė pune pa bėrė kėto 3 pyetje.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mos e lini njė intervistė pune pa bėrė kėto 3 pyetje.

Punėdhėnėsit gjithmonė ju pyesin nė fund tė intervistės nėse keni pyetje. Pėrpara se tė thoni jo si pėrgjigje dhe tė largoheni, mbani mend qė pyetjet tuaja jo vetėm qė rrisin mundėsitė pėr tė marrė punėn, por gjithashtu ju jep njė ide mė tė mirė se ēfarė duhet tė prisni nga ai vend pune.

Ėshtė kritike qė tė mėsoni pėr perspektivėn e pėrgjegjėsive tuaja tė pėrditshme.
Ėshtė kritike qė tė mėsoni pėr perspektivėn e pėrgjegjėsive tuaja tė pėrditshme.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/03/2017 11:54

Kėto janė 3 pyetjet kritike qė duhet ti beni nė ēdo intervistė pune.

1. Pyesni pėr kulturėn e pėrgjithshme tė kompanisė.

Kultura e korporatės ėshtė atmosfera emocionale nė njė kompani qė bashkon punonjėsit. Ajo pėrfshin rregullat e sjelljes dhe komunikimit, aktivitetet, motivimin, vlerat dhe shumė tė tjera.

Duke pyetur pėr kulturėn e korporatės, ju mund tė mėsoni mė shumė pėr ambientin e punės dhe tė kuptoni sesi do tė ndiheni nė atė organizatė.

2. Si ėshtė dita tipike e njė punonjėsi?

Ėshtė kritike qė tė mėsoni pėr perspektivėn e pėrgjegjėsive tuaja tė pėrditshme. Duke bėrė kėtė pyetje, ju mund tė plotėsoni imazhin e asaj sesi do tė duket dita juaj e punės dhe me ēfarė pengesash do tė pėrballeni.

Nė pėrmbledhje, kjo do ti tregojė punėdhėnėsit tuaj qė ju jeni i gatshėm tė pėrfshiheni nė jetėn e korporatės.

3. Cili ėshtė hapi tjetėr i intervistės?

Pas njė interviste, ka njė periudhė normale pritjeje nervozuese. Kur do tė marrin nė telefon? Ēfarė duhet tė pres? Pėr tė shmangur kėtė lloj stresi, sigurohuni qė tė pyesni punėdhėnėsin tuaj potencial pėr hapin tjetėr tė intervistės.

Nėse ata premtojnė qė do t'ju telefonojnė, pyesni pėr datėn dhe kohėn e pėrafėrt tė telefonatės. Nėse duhet tė kaloni edhe njė sfidė tjetėr, mėsoni si do tė funksionojnė gjėrat qė ju tė jeni i pėrgatitur. Mos kini frikė tė kėrkoni mė shumė informacion, sepse kjo gjė do t'ju ndihmojė tė shmangni keqkuptimet dhe tė keni mė shumė vetėbesim.

Mos harroni tė falenderoni punėdhėnėsin tuaj potencial pas intervistės, dhe mbani mend: nėse ju refuzoheni, nuk ėshtė shkak qė tė zhdukeni. Pyesni kompaninė tė shpjegojė arsyen e refuzimit, punėdhėnėsi ėshtė i detyruar me ligj tė japė njė pėrgjigje shpjeguese. Kjo do t'ju ndihmojė tė kuptoni dhe tė kapėrceni pikat tuaja tė dobta pėr intervistat e mėvonshme.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@- '$

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.