Perspekti - Cilat janė aftėsitė qė ju duhen pėr tė fituar njė vend pune nė Google dhe Apple?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė aftėsitė qė ju duhen pėr tė fituar njė vend pune nė Google dhe Apple?

Pėrfundimet janė nxjerrė duke parė tė dhėnat e plotėsuara nga site i punėsimit Paysa, i cili ka pėrpunuar dhjetėra milionė rezyme, tė siguruara nga njė kombinim i rekrutuesve dhe pėrdoruesve tė Paysa.

Cilat janė aftėsitė qė ju duhen pėr tė fituar njė vend pune nė Google dhe Apple?
Cilat janė aftėsitė qė ju duhen pėr tė fituar njė vend pune nė Google dhe Apple?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/02/2018 12:01, Ndryshuar: 18/02/2018 19:02

Paysa mori nė shqyrtim veēanėrisht rezymetė e njerėzve qė punojnė pėr Google, Apple dhe Microsoft, pėr tė nxjerrė pėrfundime pėr aftėsitė e pėrbashkėta qė kanė tė punėsuarit.

Tė tria kėto kompani janė listuar si mė tė mirat pėr t'u punėsuar nė Amerikė. Microsoft punėson rreth 120 849 njerėz, forca punėtorė e Apple numėron rreth 100 mijė njerėz dhe kompania prind e Google, Alphabet, ka rreth 61 mijė tė punėsuar.

Nėse do tė jesh pjesė e njė prej kėtyre, padyshim qė duhet tė dini se pėr ēfarė kėrkojnė ato.

Paysa plotėsoi njė listė me aftėsitė e kėrkuara nė katėr fusha tė teknologjisė qė punėsojnė mė shumė njerėzit.

Ja ēfarė ju duhet qė tė konkurroni pėr njė punė nė njė nga kėto kompani:

Dizajnerėt duhet tė njohin:

Ndėrfaqet e pėrdoruesit

Graphic Design

Web Design

Photoshop

Illustrator

Arkitekturė informacioni

Prirje artistike

Inxhinjerėt duhet tė njohin:

C++/C/C#

JAVA

Software Development

Python

JavaScript

Agile methodologies

SQL

Manaxherėt e produktit duhet tė njohin:

Menaxhim projekti

Lidership

Shėrbimin ndaj klientit

Menaxhim strategjik

Cloud computing

Marketing produkti

Teknologji biznesi

Analistėt e tė dhėnave duhet tė njohin:

Analizė tė dhėnash

SQL

Menaxhim projekti

Machine learning

Data mining

Analizė biznesi

Python

Ju nevojiten aftėsi tė veēanta nėse doni tė fitoni njė vend pune nė kompanitė Google, Apple dhe Microsoft.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
0R3'

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.