Shqipėria nuk ka rrezik sigurie pėr turistėt
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Shqipėria nuk ka rrezik sigurie pėr turistėt

Gazeta prestigjioze "The Independent" ka pėrpiluar njė hartė me vendet e rrezikshme pėr turistėt qė zgjedhin tė udhėtojnė nė Europė.

Shqipėria nuk ka rrezik sigurie pėr turistėt
Shqipėria nuk ka rrezik sigurie pėr turistėt
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/10/2017 22:14

Pjesė e kėsaj harte ėshtė edhe Shqipėria, e cila renditet te njė zonė e "mesme", qė nuk pėrbėn rrezik. Kėto tė dhėna janė marrė nga Zyra e Jashtme Britanike, shkruan "Monitor".

Zyra e Jashtme Britanike bėri tė ditur se mė shumė se 80 000 Britanikė vizitojnė ēdo vit Shqipėrinė dhe pjesa mė e madhe e vizitave nuk shoqėrohen me trazira. Theksohet se pėrgjithėsisht siguria publike ėshtė e mirė, sidomos nė Tiranė.

"Krimi dhe dhuna mund tė ndodhė nė disa zona, por tė huajt nuk janė targeti i tyre",- thekson Zyra e Jashtme Britanike.

Shqipėria ėshtė tashmė e "dukshme" nė sytė e mediave tė huaja. "Travelsphere" ofron turin "Kroaci-Mali i Zi-Shqipėri", pėr tė cilin tregon me detaje guidėn qė mund tė ndiqet pėr 8 ditė me radhė nė kėto shtete. Nėn sloganin "Pėrjeto mė tepėr", turi i tre shteteve Ballkanike kushton £879 pėr 8 ditė dhe sugjerohet mė tepėr pėr periudhėn Prill-Tetor.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Z^

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė
Reklamė