Qytetet mė tė sigurta nė botė janė...
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qytetet mė tė sigurta nė botė janė...

Edhe pse duket sikur sa mė i madh tė jetė njė qytet aq mė shumė i pasigurt ėshtė, jo gjithmonė ky paragjykim ėshtė i saktė.

Qytetet mė tė sigurta nė botė janė...
Qytetet mė tė sigurta nė botė janė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/11/2017 12:56

Disa prej qyteteve mė tė sigurta nė botė janė urbane, me shkallė tė ulėt tė krimit dhe nivel tė lartė tė sigurisė.

The Economist 2017, ka ranguar disa prej qyteteve mė tė sigurta, bazuar nė faktorėt personal tė sigurisė, sigurinė digjitale, sigurinė shėndetėsore dhe atė infrastrukturore.

Kjo ėshtė lista e 11 qyteteve mė tė sigurta nė botė:

Frankfurt - Gjermani

Zyrih - Zvicėr

Hong Kong - Kinė

Stokholm - Suedi

Sidney - Australi

Amsterdam - Holandė

Mellburn - Australi

Toronto - Kanda

Osaka - Japoni

Singapor

Tokio - Japoni

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
llc?-

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė