Perspekti - 3 ngjyrat qetėsuese pėr shtėpinė tuaj.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

3 ngjyrat qetėsuese pėr shtėpinė tuaj.

Ngjyrat janė forma jo verbale e komunikimit qė mund tė ndikojė nė gjendjen tuaj emocionale.

Dhoma me ngjyrė pjeshke
Dhoma me ngjyrė pjeshke
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 29/10/2015 16:42

Shumė njerėz, shpesh, gjejnė frymėzim nė shtėpi, prandaj ne kemi zgjidhur tė sjellim te ju ngjyrat mė qetėsuese. Ja pėr cilat ngjyra dizajnuesit shprehen se janė mė qetėsuese:

E bardha

Dhoma me ngjyrė tė bardhė

Dhoma me ngjyrė tė bardhė

Ndoshta mund tė mendoni se ngjyra e bardhė nė muret tuaja mund tė jetė e mėrzitshme, por nė fakt, kjo ngjyrė ėshtė absolutisht moderne. Ata qė e kanė atė tė pranishme nė ambientet e tyre, janė tė vetėdijshėm sesi ajo ndikon me elegancėn e saj. Nė njė dhomė tė lyer nė tė bardhė, do tė ndiheni gjithmonė mė tė qetė.

Ngjyrė pjeshke

Dhoma me ngjyrė pjeshke

Dhoma me ngjyrė pjeshke

Kjo ngjyrė ėshtė e kėndshme sepse ju sjell nuancat e rozės nė dhomėn tuaj. Ajo konsiderohet si e egėr, por ngjyra e pjeshkės ju ndihmon tė kombinoni pa frikė dhomėn dhe madje me efekt shumė qetėsues. Kjo ngjyrė ėshtė shumė e ėmbėl dhe qetėson sytė, trupin dhe shpirtin...

E kaltėr e ēelur

Dhoma me ngjyrė kaltėr e ēelur

Dhoma me ngjyrė kaltėr e ēelur

Ngjyra e kaltėr e ēelur, jep ndjesinė e freskisė. Kjo ėshtė njė ndėr ngjyrat qė rrezaton energji dhe impulsivitet. E kaltra, ėshtė fantastike pėr dhomėn e gjumit, sepse ju ndihmon edhe tė merrni mė shumė energji.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
P@/jH

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė