Spinaq me krem djathi
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Spinaq me krem djathi

Spinaq "i zhytur" nė krem djathi

Spinaq me krem djathi
Spinaq me krem djathi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/01/2018 19:22

Kjo ėshtė njė recetė e lehtė dhe shumė e shijshme pėr shkak tė pranisė sė djathit. Sa mė shumė djathė aq mė e shijshme nė fund! Ja si ta pėrgatisni:

Pėrbėrėsit:

1 lugė gjelle vaj ulliri

1 qepė e grirė imėt

2 thelpinj hurdhra

500 gramė spinaq

1 filxhan ēaji me qumėsht

6 lugė gjelle me krem djathi

½ filxhan ēaji me djath mozarela tė prerė imėt

¼ filxhan ēaji me djathė cedar

salcė Worcestershire

pak piper tė zi

Pėrgatitja:

Ngroheni furrėn nė 220 gradė Celsius. Nė njė tigan me pak vaj ulliri skuqim qepėn dhe hurdhrat. I shtojmė spinaqin e larė mirė dhe e lėmė rreth 5 minuta. E kullojmė mirė spinaqin dhe mė pas e kalojmė nė njė enė tė pastėr qelqi. Nė njė tenxhere shtojmė qumėshtin, kremin e djathit dhe i trazojmė mirė pėr 3 minuta. Shtoni nė tenxhere masėn me spinaq qė pėrgatitėm mė parė, shtojini djathin mozarela dhe atė ēedar. Trazojini mirė. Mė pas shtojini salcėn Worcestershire, kripė dhe piper. Servireni masėn nė njė tavė dhe sipėr i shtoni djathin mozarela. Futeni nė furrė derisa tė marė njė ngjyrė kafe tė artė, pėr 20-25 minuta.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@`3aD

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.