Toyota lancon modelin fantastik Camry
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Historiku i kompanisė japoneze Toyota starton nė vitin 1937 duke mbajtur me krenari emrin e njė lideri japonez nė tregun ndėrkombėtar.

Toyota lancon modelin fantastik Camry
Toyota lancon modelin fantastik Camry
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/01/2018 13:13

Kompania Toyota mban rekordin e parė botėrorė pėr prodhimin e makinave me njė shifėr prej 10 milionė makinash tė prodhuara brenda vitit.

Me njė larmishmėri modelesh pėr kategoritė, makina luksoze, makina sportive dhe fuoristrada aktualisht marka Toyota ka pushtuar tregun ndėrkombėtar.

Toyota ka lancuar sė fundmi modelin "Camry", model i karakterizuar nga linja muskulore dhe sportive duke ruajtur vizonin e njė veture luksoze dhe me linja tė kromuara qė kombinohen me njė bisht sportiv elegant.

Modeli "Camry" pėr vitin 2018 vjen me dy lloje motorėsh: me cilindratė 2.5 me 4 pistona me turbo qė prodhon 203 kuaj fuqi dhe cilindrata 3.5 me 6 pistona me turbo qė gjeneron 301 kuaj fuqi.

Tė dy llojet e motorėve shoqėrohen me transmision automatik me 8 marsha.

Toyota "Camry" ka njė tavan panoramik duke ju dhėnė ndjesinė e shijimit tė udhėtimeve nė maksimum dhe gjithashtu opsionin e marshave automatik me plus, minus mbrapa timonit pėr tė shtuar shpirtin e njė vozitjeje plot sfida dhe pasione.

Ky model ka sisteme sigurie si PCS qė bėn frenim automatik nė rastin e kalimit tė kėmbėsore nė vijat e bardha, sistemin LDA qė e mban veturėn brenda korsive gjatė qarkullimit, sistemin AHB qė jep mundėsine e njė ndriēimi tė fuqishėm tė fenerėve tė parėm duke shmangur verbimin pėr shoferėt e tjerė nė shkėmbim, sistemin DRCC qė rregullon shpejtėsinė e automjetit nė bazė tė densitetit tė trafikut.

Pėr parkimin e sigurt Toyota Camry ėshtė e pajisur me sisteme kamerash inteligjente qė japin nė monitor pamje 360 gradė pėr pjesėn e mbrapse dhe njoftim me sinjal zanor pėr lėvizjet nė parkim, dhe gjithashtu lidhjen me internet me pajisjet smart pėr ti dhėnė makinės komandat bazė.

"Toyota Camry" 2018 vjen me njė ēmim bazė prej 21 300 Euro plus koston pėr opsionet shtesė pėr tė gjithė tė interesuarit.

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry

Toyota lancon modelin fantastik Camry


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
1;0"

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė