Perspekti - Volvo V60 Polestar reshikim i xhiros sė parė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Volvo V60 Polestar reshikim i xhiros sė parė

Volvo sapo ka blerė firmėn Polestar, kėshtu qė ėshtė V60 njė shenjė e gjėrave qė do tė vijnė?

Pamja e parė e Volvo V60 Polestar
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 30/07/2015 23:56

Ato qė duhet tė dini

4x4 dhe shumė e shpejtė qė revalizon Audi S4 Avant

0-62 milje nė orė nė 5.0 sekonda, 155milje nė orė shpejtėsi maksimale

Nė shitje tani, me ēmim prej £49,785

Ēfarė ofron kjo makinė

Makina mė e shpejtė qė ka dalė nga Suedia qė nga 850 R nė vitin 1996, dhe pėr herė tė parė nė njė kohė tė gjatė qė Volvo ka vendosur - me anė tė funksionimit tė saj zyrtare Polestar - pėr tė revalizuar si AMG , M Performance dhe RS.

Disa nga modelet sportive R Design nė vargjet e Volvos nuk tė mashtrojnė, ato mbajnė disqe te mėdha alloys dhe ngjyrė blue Rebel me krenari, por ofron pak nė pjesėt motorike ekstra. Kjo V60, megjithatė, me tė vėrtetė ka muskujt tė cilėn e mbėshtesin nė pjesėn e saj tė jashtme.

Forma e jashtme e mrekullueshme dhe muskuloze e Volvo V60 Polestar

Njė 3.0 - litra motor me gjashtė cilindra dhe me njė turbo gjigande, e cila ėshtė e mirė pėr 345 kuaj fuqi, dhe ashtu si ēdo makine tjeter ikonike si nga Audi, ku fuqia eshte shperndare nga secila nga kater rrotat nėpėrmjet njė sistemi HALDEX.

Motor, marshat, frenat dhe amortizatorėt tė gjitha janė pėrmirėsuar qė bėjnė V60 tė ecė mė shpejtė, tė ndaloje mė shpejtė dhe tė pėrdoret dhe tė ndjehet mė mirė se njė makinė normale, por a kanė funksionuar tė gjitha kėto ndryshime?

Kamio automatike me gjashtė marsha vazhdon direkt nga marshi i dytė, dhe dy skapamentot nxjerrin njė tingull muskuloz kur gazi rritet dhe fuqia shtytėse tė shtyn mbrapa nė sendile qė kanė formė kolltuku. Ėshtė shumė e vėshtirė tė merzitesh me kėtė lloj ndjenje dhe nė fakt V60 inkurajon kėtė lloj ndjenje dhe shumė shpejt rrezikon menyrėn se si i jep makinės nga dita nė ditė.

Gomat e mėdha 20-polshe duken shumė tė bukura por marrin shumė nga mospėrkryerjet e rrugės dhe i transmetojnė ato drejt e nė gabinė dhe gjithashtu ka rrotullimin e njė frigoriferi tė vogėl po qe se provojmė njė kthesė tre pikėshe me shpejtėsi.

Falenderime pėr zhurmėmbytėset me kualitet tė lartė, bėjnė qė xhiroja tė mos jetė aq e trėnditėshme dhe e zhurmėshme sa ju mund tė mendoni, sidomos kur tė arrini njė shpejtesi konstante. Tėrheqja motorrike nė katėr-goma dhe gomat e gjera dhe ngjitėse bėjnė qė V60 tė ndjehet e pa-lėkundėshme nė rrugė tė thata, ka shumė kontroll nė kthesa dhe gjithė kontrolli i trupit ndjehet madhėshtorė. Nuk ėshtė dicka qė ju mund tė quani lozonjar por ėshtė mė e shpejta qė mund tju dėrgojė nga pika A nė pikėn B dhe ndjehet shumė i dobishėm.

Pjesėt e brendėshme tė Volvo V60 Polestar

A ta blej nji

Aq shumė tė kėnaqur sa jemi nga prospekti i makinave tė tjera tė shpejta, tė pashme dhe luksoze nga Volvo qė sė shpejti do kenė stampėn e 'Polestar, ne mendojmė se V60 mund tė jetė njė zgjedhje e dytė. Performanca qesharake nė vijė tė trejtė dhe kontakti mbresėlėnės me tokėn e bėjnė atė shumė tė efektshėme nė krahasim me Audi S4 Avant.

Volvo vjen me 'full option', qė dhe ju mund tė shpresoni duke pasur parasysh ēmimim qė shkon nė njė vleftė tė pa-rehateshme nė £50,000. Ēdo V60 Polestar vjen e veshur me mėshin nė tė gjithė pjesėn e brendėshme, sendile me ngrohje dhe tė rregullueshme, sat-nav (satelit), kontroll shpejtėsie, asistent mbajtės linje, drita automatike dhe fshirėse dhe nje listė tė gjerė me artikuj tė tjerė luksoze, tė cilat janė shumė tė kushtueshme nga rivalet e V60 Polestar.

Diēka tjetėr qė duhet tė konsiderori ėshtė kostoja e mbajtjes. Realiteti i Polestar ėshtė pamja mahnitėse e jashtme por zhvlerėsohet menjėherė kur konsiderojmė se nuk jep mė shumė se 23 mile pėr gallon (4.5 litra) pra 11 litra pėr 100 kilometra duke pėrfshire edhe disa shėtitje tė gjata nė autostradė me shpejtėsi konstante.


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
k`<"Q

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė