Perspekti - Audi R8 sdo tė ketė motor turbo.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Audi R8 sdo tė ketė motor turbo.

Thuhet se "ku ka tym, ka zjarr". Por, nuk ėshtė gjithmonė ashtu, tė paktėn jo nė rastin e "Audi"-s.

Audi R8 pa motor turbo
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 06/10/2015 12:09

Le tė kujtojmė thashethemet nė lidhje me futjen e motorit turbo nė modelin me mė pak vėllim R8. Liderėt e "Audi"-s hedhin poshtė tė gjitha spekulimet nė kėtė pikė. "Potenciali i performancės sė motorit aktual ėshtė i tillė qė nuk ka nevojė pėr futjen e ngarkuesit turbo nė kėtė moment", tha kreu i departamentit tė zhvillimit pėr motorėt V6,V8, dhe V10. Ai e mbrojti faktin se motorėt atmosferik kanė "zė tė bukur dhe pėrgjigje tė mprehtė" ndaj pedalės sė gazit.

Kishte diskutime serioze rreth turbo mbushėsit dhe modelit R8. Megjithatė, kjo mundėsi tani ėshtė "e humbur" pėr shkak se nuk kishte argumente mjaft tė forta. Modeli i ri R8, siē dihet, posedon motorin 5.2 litėrsh V10 me dy opsione tė fuqisė, 540 KF dhe 610 KF (modeli Plus). Thashethemet kanė qarkulluar se motori mė i vogėl me njė version turbo do tė jetė si njė versioni hyrės.

Bėhej fjalė pėr V6 twin-turbo dhe njėsinė 2.5-litra me pesė cilindra me turbocharger elektrik, kurse argumenti kryesor pėr futjen e modelit turbo ka tė bėjė me shitjet nė Kinė dhe taksat mė tė ulėta pėr motorėt mė tė vegjėl.

Audi R8 pa motor turbo, dizajni mbrapa dhe anėsor


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
c&4&g

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė