Perspekti - 16 makina tė mrekullueshme pėr tė cilat ia vlen tė presėsh nė vitin 2016.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

16 makina tė mrekullueshme pėr tė cilat ia vlen tė presėsh nė vitin 2016.

Nėse po mendon tė blesh njė makinė, atėherė lajmi i mirė ėshtė qė tashmė ke mė shumė zgjedhje se kurrė mė parė.

Disa nga makinat mė tė mrekullueshme tė vitit 2016
Disa nga makinat mė tė mrekullueshme tė vitit 2016
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 10/03/2016 20:04

Por gjithashtu, ju mund tė dėshironi qė tė prisni pak mė gjatė, sepse kėto makina tė mrekullueshme do tė jenė me ulje vitin e ardhshem. Ja ku janė 16 makinat mė tė mira tė vitit 2016.

Alfa Romeo Giulia

Deri tani ne njohim vetėm performancė e lartė tė kėsaj makine dhe tė versionit Quadrifoglio rivali i BMW me 3 seri, por rekodet e Alfa Romeo po vijnė duke u shtuar. Kjo ėshtė padyshim makina qė duhet provuar.

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

Aston Martin DB11

Zėvendėsimi i shumėpritur pėr DB9 gjithashtu arrin nė 2016. Stili i saj do tė ndikohet nga DB10 i cili luajti nė filmin e fundit tė James Bond " Spektre " . Nė DB11 qė ne do tė shohim frytet e para tė shkrirjes sė Aston Martin me Mercedes. Modeli i fundit Aston ka njė sistem argėtues dhe asistencė elektronike karakteristika kėto tė makinės sė denjė tė shekullit tė 2.

Aston Martin DB11

Aston Martin DB11

Audi Q2

Audi tashmė ka 3 makina sportive nė koleksionin e tij, por makina Q2 do tė jetė akoma mė e pėrballueshme financiarisht dhe e dizenjuar pėr tė tėrhequr tė rinjtė. Kjo makinė do tė dalė nė shitje nė fund tė vitit 2016, dhe do tė marrė ide nga koncepti i Crosslane Coupé qė ėshtė shfaqur nė vitin 2012 nė shfaqjen e makinave nė Paris.

Audi Q2

Audi Q2

Bentley Bentayga

Njė tjetėr makinė sportive qė gjendet nė treg ėshtė Bentayga, qė do tė jetė njė nga makinat mė luksoze nė botė dhe do tė konkurojė fort me makinat Range Rovers. Fuqia kėsaj makine i vjen nga motori 6.0 litra W12 qė prodhon 600 kuaj fuqi, mjaftueshėm qė tė nisė makinėn 2,422 kilogramėshe tė Bentayga nė 62 milje pėr orė nė vetėm 4.1 sekonda, dhe tė arrijė shpejtėsinė maksimale 187 milje nė orė. Mė vonė gjatė vitit 2016, Bantley do tė shtojė njė makinė nafte V8 nė koleksion.

Bentley Bentayga

Bentley Bentayga

Fiat 124

36 vite pasi makina e parė nga Fiat doli nė shitje, Fiat do tė prezantojė njė version tė ri tė bazuar nė makinėn mė tė mirė sportive, Mazda MX-5. Tė dyja makinat duken shumė tė ngjashme nė profil dhe kanė pjesėt e brendshme pothuajse identike, por tiparet e reja tė Fiat 124 janė akoma mė mbreslėnėse sesa motori 1.5 litra deri nė 2.0 litra tė MX-5, Fiat ka nje motor turbocharged 1,4 litra Multiair.

Fiat 124

Fiat 124

Ford Focus RS

Performancat e modeleve tė Ford RS kanė tendencė tė jenė shumė speciale, dhe makina e re Focus RS do ta vazhdojė kėtė traditė. Motori turbocharged 2.3 litėrsh i kėsaj makine ėshtė prodhuar nga Mustang dhe prodhon pothuajse 350 kuaj fuqi.

Ford Focus RS

Ford Focus RS

Honda NSX

Kjo makinė qė nė tė vėrtetė ėshtė fantastike do tė dalė nė shitje nė Britaninė e Madhe nė fund tė vitit 2016. Ēmimi ende duhet tė konfirmohet, por ne dimė qė kjo makinė kombinon njė twin-turbo 3.5 litėrsh V6 me 3 motorė elektrikė pėr tė prodhuar 573 kuaj fuqi. Dhe NSX mund tė manovrojė fuqinė elektrike mes kėtyre motorėve pėr tė tė ndihmuar ty tė ngadalėsosh dhe tė stabilizosh makinėn nė mėnyrė tė menjėhershme.

Honda NSX

Honda NSX

Jaguar F-Pace

Modeli i parė sportiv i makinave Jaguar do tė quhet F-Pace, dhe ka potencialin tė arketojė tė ardhura mė shumė se dyfishi i shitjeve tė kompanisė. Do tė jetė nė treg nė fillim tė vitit 2016 dhe ēmimi i saj fillon nga £34,170 , duke e bėrė kėtė makinė mė tė shtrenjtė se rivalėt e saj kryesorė si Audi Q5 dhe BMW X3. Gjithsesi, Jaguar tregon qė F-Pace e ka kompesuar ēmimin me konfortin nė ngarjen e makinės, tė ngasėsh kėtė makinė ėshtė kėnaqėsi, hapsirėn e gjerė nė pjesėn e kėmbėve dhe hapsirėn e bollshme nė makinė.

Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace

Lexus LF-C2

Vjen edhe njė tjetėr prodhim nė Lexus, koncepti LF-C2 qė del nė treg nė vitin 2016. Kjo makinė ofrohet me njė motor benzine dhe motor hibrid benzine-elektrike 2.5 litra dhe 5.0 litra. Dhe Lexus po premton qe si tė gjitha modelet e tjera, modeli LF-C2 do tė zėrė vendin e saj nė treg si makina sportive me njė pamje polarizuese.

Lexus LF-C2

Lexus LF-C2

Maserati Levante

Maserati ėshtė njė kompani qė njihet pėr makinat e shkėlqyeshme tė salloneve, kėshtu qė ideja e njė makine sportive nga kjo kompani ėshtė pak e vėshtirė pėr tu besuar. Megjithate, kjo do tė jetė njė makinė shumė e rėndėsishme pėr kompaninė dhe pėr markėn; ėshtė e dizenjuar pėr tė tėrhequr blerėsit qė kurrė mė parė nuk e kanė marrė nė considerate njė Maserati, pothuajse nė tė njėjtėn menyre qė Cayenne bėri pėr Porsche.

Maserati Levante

Maserati Levante

Mercedes E-class

Mercedes nuk do ta zbulojė pjesėn e jashtme tė makinės sė saj tė re E-class deri nė shfaqjen nė sallonin ekzekutiv nė Janar, por ne mund tė shohim pjesėn e brendshme dhe ajo ėshtėe me tė vėrtetė dramatike. Deri tani shumica e prodhuesve tė makinave kanė pėrdorur pajisje moderne dhe nga ajo qė duket nė foto, makina ka nje tablet me ekran 12.3 inch qė ėshtė i vendosur nė mes tė dy ndenjėseve prej lėkure shumė luksoze. Niveli i teknologjisė, do tė kalojė edhe makinėn mė tė shtrenjtė S-class.

Mercedes E-class

Mercedes E-class

Porsche 718 Boxster and Cayman

Porsche do tė bėjė ndryshime madhore nė modelet e reja Boxster dhe Cayman nė vitin 2016, duke pėrdorur motorin turbocharged me 4 cilindra pėr herė tė parė.

Porsche 718 Boxster and Cayman

Porsche 718 Boxster and Cayman

Range Rover Evoque Convertible

Ashtu siē kemi parė deri mė tani, makina sportive tė panumėrta do tė dalin nė treg nė vitin 2016, por ky version i ri i Evoque ėshtė pak ndryshe, sepse ka njė ēati tė lėvizshme. Do tė dalė nė shitje nė pranverė me njė ēmim prej £47,500, Evoque Convertible ka njė ēati qė hapet nė 21 sekonda. Duke udhėtuar me kėtė makinė do tė keni njė eksperiencė qė sdo ta harroni lehtė.

Range Rover Evoque Convertible

Range Rover Evoque Convertible

Rolls-Royce Dawn

Duhet tė presim deri nė vitin 2018 pėr tė parė makinėn e parė sportive tė Rolls-Royce, por vitin qė vjen kjo kompani do tė prezantojė makinėn me tė pėrballueshme tė gjeneratės, modelin Dawn. Ky ėshtė njė model eksluziv me njė ēmim fillestar prej £250,000.

Rolls-Royce Dawn

Rolls-Royce Dawn

Tesla Model X

Tesla e ka nė treg tashmė makinėn elektrike Model S, dhe nė 2016 kėsaj do ti shtohet njė makinė mė e vogėl dhe mė e pėrballueshme nė ēmim Model X SUV. Tiparet e Model X janė tė njėjta me tiparet e Model S, qė do tė thotė qė edhe makina e re do tė jetė elektrike, por dyert e saj do tė kenė hapje ndryshe nga Model S per tua bėrė punėn mė tė lehtė prinderve qė duan ti ulin fėmijėt nė sendiljet e pasme.

Tesla Model X

Tesla Model X

Volvo S90

Dhe e fundit por jo pėr nga rėndėsia ėshtė Volvo S90, qė ėshtė dizenjuar pėr ti bėrė konkurencė Audi A6 dhe BMW me 5 seri. Volvo ka konfirmuar qė do tė ofrojė njė version hibrid, gjithashtu S90 do tė ketė edhe njėe tipar gjysmė automatik me njė sistem frenash urgjence qė janė tė programuara tė ndalojnė makinėn nėse sensorėt dallojnė kafshė ose njerez qė qėndrojnė nė rrugė.

Volvo S90

Volvo S90

Artikuj tė ngjashėmKomentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
YWA2E

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė