Perspekti - Njė rishikim i Mercedes Benz tė ri E Class
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Njė rishikim i Mercedes Benz tė ri E Class

Shfaqja e Jason Barlow tregoi modelet e krijuesve tė makinės Gjermane e cila ėshtė pothuajse e pėrfunduar, EClass i ri.

Mercedes Benz E Class i ri, pamje nga brenda
Mercedes Benz E Class i ri, pamje nga brenda
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 15/03/2016 11:59

Kreu i TopGear.com Jason Barlow sė fundmi pati mundėsinė tė udhėtonte pėr nė Portugali dhe tė pėrjetonte njė kohė tė mrekullueshme duke udhėtuar me makinėn e re Mercedes Benz E Class.

Si gjithmonė prodhuesi Gjerman i makinave ka vendosur shumė mundėsi brenda makinės pėr tė kėnaqur tė gjithė pėrdoruesit, qė nga kuajtė e vizatuar me ngjyrė bezhė pėr shoferėt e taksive nė Stutgartt, deri nė format e lėmuara prej lėkure pėr Amerikanėt.

Por pėrveē dizanjove fanastike prodhuesi ka sjellė edhe shumė ēmenduri teknologjike: njė sistem pilotimi tė quajtur Drive Pilot.

Sistemi pėrdor njė kamera stereo, sensor radar dhe njė kuti me pėrmasa modeste pėr ngarjen automatike tė makinės e qė pėrfshin: shtimin e shpejtėsisė, frenimin, ndryshimin e korsive dhe ndalimin e plotė tė makinės pa ndėrhyrje nga ana e shoferit. Kėto tipare ishin tė mjaftueshme pėr tė marrė liēencė pėr testimin e makinės sė re Mercedes Benz E Class nė Shtetet e Bashkuara nė Nevada, e cila ėshtė e para nė botė pėr standartet e prodhimit tė makinave.Dhe kjo ėshtė njė teknologji qė do tė dominojė nė strategjitė e viteve tė ardhshme tė modeleve tė Mercedes Benz.

Mercedes Benz E Class, pamje nga jashtė

Mercedes Benz E Class, pamje nga jashtė

Nė ngarje dhe manovrim: Ashtu si C Class, E Class e re duket se ka rizbuluar konceptin e komfortit tė vėrtetė, qė ėshtė shumė mė i rėndėsishėm nė njė makinė si kjo sesa ta kesh shumė tė lehtė tė marrėsh kthesėn.

Pjesa e brendshme: Kabina e E Class prezanton njė rritje tė mrekullueshme tė teknologjisė dhe tė stilit, dhe do tė ketė rivalė nė rrugėn Bavaria dhe Ingolstadt tė cilėt do tė ndihen tė dėshpėruar.

Mercedes Benz E Class, pamje anėsore

Mercedes Benz E Class, pamje anėsore

Artikuj tė ngjashėm

Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
\/-L4

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.