A i'a vlejti pritja pėr Honda NSX?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A i'a vlejti pritja pėr Honda NSX?

Nėntė vite pėr tu krijuar, heroi hibrid i Japonisė tashmė ėshtė nė historinė e supermakinave.

Honda NSX makina qė e pritėm pėr 9 vite me rradhė.
Honda NSX makina qė e pritėm pėr 9 vite me rradhė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/07/2016 17:39

"Honda NSX ėshtė padyshim makina mė madhėshtore nė historinė e makinave shumė tė mira", shkruan gazetari Charlie Turner nga Top Gear Magazine. Makina e cila u ndėrtua nė shtetet e Bashkuara tė Amerikės nė Ohio nga njė ekip i pėrzgjedhur prej 100 artizanėsh, ėshtė produkt i njė periudhe tė gjate zhvillimi prej 9 vjetėsh.

"Pėr t'ju dhėnė ju idenė e punės qė ėshtė bėrė me makinėn NSX", shkruan Turner, "nė prodhimin e pėrditshėm nė fabrikė ekipi prodhon 8 makina nė ditė, ose 850 montime nė tė njejtėn kohė."

Tiparet e makinės janė tė pėrbėra nga njė motor twin-turbo V6 3.5 litėrsh qė prodhon 500 kuaj fuqi. Honda vlerėson se NSX do tė arrijė shpejtėsinė 60mph prej sekondės 0 dhe nė 3 sekonda do tė arrijė shpejtėsinė maksimale prej 191mph.

A i'a vlejti pritja? Sigurisht, ashtu si Porsche 918 dhe BMW i8, kjo ėshtė njė makinė ku elektriciteti i shton njė dimension tė rėndesishėm eksperiencės.

Pjesa e brendshme e supermakines NSX

Pjesa e brendshme e supermakines NSX

Aspekte te tjera te makines Honda NSX

Aspekte te tjera te makines Honda NSX

Artikuj tė ngjashėm

Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
05KG+

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė