Kockat nė trupin e njeriut
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kockat nė trupin e njeriut

Kockat mbahen nga njė sistem gjenial nyjesh, qė i mundėsojnė kurrizorėve tė lėvizin.

Kockat nė trupin e njeriut
Kockat nė trupin e njeriut
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/12/2017 18:14

Kockat nuk janė aq tė forta dhe tė rėnda siē duken. Nga brenda kanė hapėsira boshe, qė i bėjnė tė lehta dhe lejojnė kalimin e enėve tė gjakut dhe tė nervave.

Kockat janė inde tė gjalla - ato rriten dhe shėrohen vetė, njė lloj si lėkura.

Nė raste tė thyerjes sė ndonjė kocke, indi i ri kockor formohet me shpejtėsi dhe plotėson boshllėkun.

Me rastin e stėrvitjeve tė trupit, ato ngjeshėn dhe bėhen mė tė forta.

Kockat lidhen mes njėra tjetrės me nyje, tė cilat ju mundėsojnė atyre njėherit qė tė mund tė lėvizin.

Nyjet tek gishtat, bėrrylat dhe gjunjėt punojnė si kryesore, duke kufizuar lėvizjen kryesisht vetėm nė njė drejtim. Po ashtu ėshtė karakteristike edhe nyja e legenit dhe e shpatullave qė kanė formėn e njė topi brenda njė zgavre.

Kjo zgjidhje i lejon krahėt dhe kėmbėt tė lėvizin lirisht nė ēdo drejtim.

Nė tė gjitha nyjet e lėvizshme ndodhet njė lėng qė rrethon nyjen dhe e bėn atė tė lėviz me lehtėsi.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
7,F_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė