Perspekti - Kėshilla pėr njė menaxhim tė suksesshėm nga njerėz tė suksesshėm
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kėshilla pėr njė menaxhim tė suksesshėm nga njerėz tė suksesshėm

Ne tė gjithė dėshirojmė tė kemi mė shumė orė nė ditė. Mund tė ndihemi tė lidhur duke mos qenė nė gjendje tė pėrfundojmė gjithēka, por ėshtė e rėndėsishme tė kujtojmė se tė gjithė e pėrjetojnė kėtė, edhe ndėrmarrėsit mė tė suksesshėm.

Kėshilla pėr njė menaxhim tė suksesshėm nga njerėz tė suksesshėm
Kėshilla pėr njė menaxhim tė suksesshėm nga njerėz tė suksesshėm
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/01/2018 15:09, Ndryshuar: 09/01/2018 22:11

Ne folėm me 10 themelues tė cilėt na treguan sekretet e tyre tė produktivitetit, nga ushtrimet nė marrjen e shėnimeve dhe nė fikjen e emaileve dhe telefonėve.

Merrni shėnime pėr gjithēka.

Emri:

Randi Zuckerberg

Kompania:

Zuckerberg Media

Kėshilla e produktivitetit:

Unė mbėshtetem nė Evernote dhe nė aplikacione tė shėnimeve. Unė vazhdimisht bėj shėnime pėr veten dhe i ndaj ato me ekipin dhe burrin tim.

Nė email pėrgjigjem ose menjėherė ose asnjėherė. Nėse jam duke qėndruar pėrgjigjem menjėherė, por nėse largohem zhytem nė qindra e-maile tė cilat vijnė. Nuk do tė isha nė gjendje tė funksionoja pa tė.

Besojuni punonjėsve qė tė bėjnė punėn e tyre mė tė mirė.

Emri:

Amber Venz

Kompania:

RewardStyle

Kėshilla e produktivitetit:

Dorėzoni detyrat. Ka qenė diēka shumė e dobishme pėr mua. Njėri nga investitorėt tanė nė fakt mė tha se nėse ka diēka qė dikush mund tė bėjė 80% mė mirė se ju, lejoni ta bėjnė atė, dhe ju fokusohuni nė atė gjė nė tė cilėn mund tė arrini nė 100%.

Shpėrndani gjėrat nė ekipin tuaj.

Emri:

Julia Hartz

Kompania:

Eventbrite

Kėshilla e produktivitetit:

Pėr tė qėndruar e organizuar, Asana ėshtė e mrekullueshme. Ju mund tė ndėrtoni projekte dhe tė lidheni me pėrdorues tė tjerė pėr tė bėrė lista pėr kontribuim dhe bashkėpunim. Ka gjithashtu njė proces nė Google, qė detyrat tė vijnė pėrmes emailit, dhe ju t'i shtoni ato nė Asana me disa klikime. Ka tė bėjė vetėm me posedimin e njė vendi qendror pėr tė ndjekur qėllimet afatshkurtėra dhe afatgjata. Mund tė ndahet me ekipin, pėr kėtė shkak inkurajon bashkėpunimin, i cili ėshtė ēelėsi.

Largoni e-mailet nga ekuacioni

Emri:

Tim Chen

Kompania:

Nerdwallet

Kėshilla e produktivitetit:

Nė pėrgjithėsi nuk e kontrolloj e-mailin. E di qė ėshtė ofenduese nganjėherė, por provoj ta kontrolloj ēdo dy ose tri ditė. Mund tė jem i tmerrshėm nė kryerjen e shumė punėve tė momentit, por nėse e llogarisni, merr 10 deri nė 20 minuta pėr t'u riorientuar pas njė hutimi.

Qėndroni aktivė ēdo ditė.

Emri:

Bastian Lehmann

Kompania:

Postmates

Kėshilla e produktivitetit:

Unė shkoj nė palestėr ēdo mėngjes. Drejtimi i energjisė time nė sporte ėshtė sasia e duhur e energjisė dhe pasionit pėr punė.

Flini herėt, zgjohuni herėt.

Emri:

David Bladow

Kompania:

BloomThat

Kėshilla e produktivitetit:

Flini dhe zgjohuni herėt. Mos i lejoni njerėzit t'ju pengojnė kur jeni nė zonėn tuaj. Vetėm thoni jo shpesh dhe rehatohuni me kėtė. Nėse mund tė bėni kėto tri gjėra, ju do tė qėndroni nė njė rrugė produktive dhe tė ngurtė.

Fikni pajisjet tuaja.

Emri:

Daniella Yacobovsky

Kompania:

BaubleBar

Kėshilla e produktivitetit:

Fikni telefonin tuaj. Kjo ėshtė shumė e rėndėsishme. Unė dikur kam qenė viktimė e telefonit, duke e kontrolluar gjithmonė, dhe shpesh, ėshtė e lehtė ta bėni kėtė nė dėmin tuaj. Njerėzit e dinė se pas njė ore tė caktuar nuk do t'u pėrgjigjem e-maileve. Ėshtė e rėndėsishme tė jemi efikasė herėt, qė t'i japim vetes mundėsi pėr tė kontrolluar telefonin.

Punoni pa ndėrprerje.

Emri:

Oliver Kharraz

Kompania:

Zocdoc

Kėshilla e produktivitetit:

Pėr tė punuar pa ndėrprerje, bllokoni kohėn nė kalendarin tuaj, fokusohuni nė njė gjė nė moment dhe bėjeni atė me kujdes. Pastaj kaloni nė detyrėn e ardhshme. Dhe si njė neurolog i martuar me njė doktoreshė tė problemeve tė gjumit, do tė thoja pushoni mirė gjatė natės.

Shndėrrojeni listėn tuaj pėr gjėrat qė duhet t'i bėni nė njė lojė.

Emri:

Jack Groetzinger

Kompania:

SeatGeek

Kėshilla e produktivitetit:

Unė mbaj njė listė tė gjithēkaje qė dua tė bėj. Unė i radhis ato nė bazė tė rėndėsisė dhe vendosi pranė atyre njė numėr minutash qė mendoj se aq do tė zgjasin. Unė kam njė kohė fillimi dhe mbarimi tė lidhur me secilėn gjithashtu, kėshtu qė e bėn si lojė kėtė proces.

Mos largoni ato qė mund t'i bėni menjėherė.

Emri:

Melissa Ben-Ishay

Kompania:

Baked By Melissa

Kėshilla e produktivitetit:

Pėrfundojeni atė. Nėse diēka shfaqet dhe kam njė minutė pėr ta bėrė atė, e bėj. Pastaj nuk kam pse brengosem pėr tė.

Mendoj se ne nėnvlerėsojmė sfidat tė cilat i kemi nė vetė motivimin tonė, veēanėrisht nėse nuk jeni pasionant pėr atė qė duhet tė pėrfundoni. Nuk keni pse tė doni gjithēka nė punėn tuaj, por duhet tė kujdeseni pėr qėllimin e pėrgjithshėm tė asaj qė po bėni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
hD $/

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.