Disa thėnie pėr motivimin nga njerėz me ndikim nė botė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Disa thėnie pėr motivimin nga njerėz me ndikim nė botė

Pa motivim, mund tė harroni suksesin. Nė fakt, motivimi dhe puna e rėndė janė elemente themelore pėr realizimin e ėndrrave tuaja, ato ju dėrgojnė drejt majės dhe ju ndihmojnė tė dalloheni nga tė tjerėt.

Disa thėnie pėr motivimin nga njerėz me ndikim nė botė
Disa thėnie pėr motivimin nga njerėz me ndikim nė botė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/12/2017 14:42

Motivimi nuk ėshtė i rėndėsishėm vetėm nė biznes, aplikohet nė ēdo aspekt tė jetės. Pėr tė qenė tė suksesshėm profesionalisht, shoqėrisht, mendėrisht, madje edhe fizikisht, ėshtė forca lėvizėse e cila do ju dėrgojė aty.

Pa motivim, disa nga udhėheqėsit dhe ndėrmarrėsit e suksesshėm nuk do tė ishin ku janė sot. Vetėm shikoni Mark Zuckerberg ose Barbara Corcoran, iu desh motivim pėr tė mėsuar shkathtėsi tė reja dhe tė lansojnė biznese shumė tė suksesshme. Gjithashtu iu desh motivim edhe J.K. Rowling pėr tė shkruajtur seritė e saj Harry Potter, dhe iu desh motivim Barak Obama tė kandidonte pėr president.

Pavarėsisht se a jeni nė shkollė tė mesme ose po qėndroni mirė nė karrierėn tuaj, motivimi ėshtė shtylla e suksesit. Dhe nėse nuk jeni tė sigurtė se ku tė filloni, shikoni kėto 12 thėnie pėr motivimin nga udhėheqėsit e sotėm mė me ndikim.

Barack Obama

"Progresi vjen nė kriza dhe fillime. Nuk ėshtė gjithmonė njė vijė e drejtė. Nuk ėshtė gjithmonė rrugė e lehtė."

Barbara Corcoran

"Mos e nėnvlerėsoni fuqinė e instiktit tuaj."

Thomas Edison

"Ai i cili bėn kėrkime pėrderisa pret, merr gjithēka."

Sheryl Sandberg

"Ndarja e emocioneve ndėrton marrėdhėnie mė tė thella. Motivimi vjen duke punuar nė gjėrat tė cilat na interesojnė."

Jeff Bezos

"Kur gjėrat bėhen tė vėshtira, a do tė dorėzoheni, apo do tė jeni kėmbėngulės?"

J.K. Rowling

"Disiplina e pėrfshirė nė pėrfundimin e njė pune kreative ėshtė diēka me tė cilėn mund tė krenoheni me tė vėrtetė."

Thomas Jefferson

"Vendosni qė tė mos qėndroni kurrė pa bėrė asgjė. Asnjė person nuk do tė ketė rastin pėr t'u ankuar pėr mungesėn e kohės, nėse nuk humbet kohė asnjėherė."

Mark Zuckerberg

"Lėvizni shpejt dhe i thoni gjėrat. Nėse nuk po theni gjėrat, nuk po lėvizni mjaftueshėm shpejtė."

Donald Trump

"Mendoni pėr gjėra tė mėdha dhe realizoni ato."

Larry Page

"Nėse po ndryshoni botėn, ju po punoni nė gjėra tė rėndėsishme. Emocionoheni kur zgjoheni nė mėngjes."

Albert Einstein

"Nėse dėshironi tė jetoni njė jetė tė lumtur lidheni atė me njė qėllim jo me njerėz ose gjėra."

Steve Jobs

"Mėnyra e vetme pėr tė bėrė gjėra tė mrekullueshme ėshtė tė doni atė qė bėni. Nėse nuk e keni gjetur ende, vazhdoni t'a kėrkoni. Mos u pajtoni me gjithēka."

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
RP"N

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.