Si tė zvogėloni emocionet gjatė njė prezantimi?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė zvogėloni emocionet gjatė njė prezantimi?

Para se tė dilni para njė audience ndodh qė tė keni njė ndjesi jo tė kėndshme nė stomak, tė mos keni shumė besim nė vetvete, tė pėrfshiheni nga djersė tė ftohta apo edhe nga emocione tė tjera.

Si tė zvogėloni emocionet gjatė njė prezantimi?
Si tė zvogėloni emocionet gjatė njė prezantimi?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/01/2018 17:37

Ju nuk mund tė jeni nė gjendje qė shpesh tė eliminoni plotėsisht kėto emocione dhe pasiguri, por mė poshtė gjenden katėr mėnyra qė ju ndihmojnė t'i pėrmirėsoni ato:

Fokusohuni nė audiencėn tuaj.

Zgjidhni njė person nė audience dhe flisni drejtpėrdrejtė me tė. Pastaj gjeni njė person tjetėr dhe transmetojini mesazhin tuaj vijues drejtpėrdrejt atij.

Merrini gjėrat negative si pozitive.

Nė vend tė konsideroni emocionet si njė tregues nervozizmi, kthejini ato nė gjendje emocionale normale.

Shmangni rregullat fikse.

Asnjėherė mos u pėrqendroni nė ato rregulla tė cilat mendoni se e bėjnė tė suksesshėm njė prezantim. Nuk ka rregulla tė pėrcaktuara.

Mos harroni se nuk dukeni nervoz.

Kėrkimet e shumta tregojnė se vetėvlerėsimet e prezantimeve janė shpesh tepėr tė ashpra. Nėse pretendoni tė dukeni tė qetė dhe tė relaksuar pėr audiencėn tuaj, atėherė duhet tė bėheni tė tillė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
hc"%G

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.