Perspekti - Pse duhet tė ulesh nė gjunjė kur flet me fėmijėt e vegjėl?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pse duhet tė ulesh nė gjunjė kur flet me fėmijėt e vegjėl?

Arsyeja pse William dhe Kate ulen nė gjunjė kur flasin me fėmijėt, do ju lėrė pa fjalė!

Pse duhet tė ulesh nė gjunjė kur flet me fėmijėt e vegjėl?
Pse duhet tė ulesh nė gjunjė kur flet me fėmijėt e vegjėl?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 12/12/2017 11:06, Ndryshuar: 12/12/2017 18:24

Edhe pse gėzojnė njė status socio-ekonomik qė ēdokush do tė dėshironte, princi William dhe dukesha e Cambridge (Kembrixh) Kate Middleton janė dy prindėr si ēdokush tjetėr dhe duhet tė pėrballen me sfidat e rritjes sė dy fėmijėve tė tyre.

Pavarėsisht thjeshtėsive dhe mundėsive tė pafundme qė u ofron titulli qė gėzojnė, ata kanė zgjedhur tė ndjekin njė metodė komunikimi qė nuk kishte si tė mos u binte nė sy ekspertėve tė komunikimit dhe psikologėve tė sjelljes.

Nė qoftė se keni parė me vėmendje fotot e William dhe Kate me princin Xhorxh dhe Charlotte, shpeshherė ata ulen nė gjunjė pėr tė folur me ta. Por, pse ndodh kjo?

Sipas kėshilltarėve tė edukimit tė Pallatit Kensington, William dhe Kate kanė zgjedhur tė pėrqafojnė atė qė njihet ndryshe si "dėgjimi aktiv", koncept i krijuar nė vitin 1957 nga psikologėt Carl Rogers dhe Richard E. Farson.

Kur prindi ulet nė nivelin e fėmijės, ai pėrcjell ndjenjėn qė po dėgjon pėrmes kontaktit vizual dhe tė kuptojė se ēfarė ndjen fėmija dhe jo vetėm atė qė thotė ai.

Kjo ėshtė arsyeja pse ėshtė e nevojshme tė vihet nė tė njėjtin nivel, duke i dhėnė qetėsi dhe qetėsi fėmijės.

Ky i fundit ndihet mė i qetė, i barabartė me prindin dhe mė i shpenguar nė atė qė do tė thotė. Duke qenė se e kanė provuar Princi dhe Princesha, pse tė mos e ndiqni dhe ju shembullin e tyre?


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
]*QdG

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė