Ēfarė duhet tė bėni pėr tė mposhtur mendimet negative?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė duhet tė bėni pėr tė mposhtur mendimet negative?

Tė gjithė kemi pasur momente kur kemi rėnė viktimė e mendimeve negative nė kokėn tonė.

Ēfarė duhet tė bėni pėr tė mposhtur mendimet negative?
Ēfarė duhet tė bėni pėr tė mposhtur mendimet negative?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/10/2017 15:46

Gjithēka fillon me njė mendim tė vetėm apo njė ndjenjė, por me kohėn mund tė bėhet mė e keqe.

Kur negativiteti ju pushton, ai mund t'ju shkatėrrojė menjėherė. Mendimet negative janė toksike dhe ju parandalojnė ta jetoni jetėn siē dėshironi.

Megjithatė, hapi i parė qė mund tė bėni pėr tė mposhtur mendimet negative ėshtė duke i njohur ato.

Pra, fillimisht duhet t'i identifikoni cilat janė mendime negative. Kėto mendime mund tė jenė depresuese dhe shpeshherė jo produktive. Ato nuk kanė ndonjė qėllim tė caktuar dhe vetėm sa e stagnojnė progresin tuaj personal e profesional.

Por nėse jeni tė aftė tė mėsoni si t'i identifikoni mendimet negative, ju mund tė keni kontroll nė atė se si reagoni ndaj tyre.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
W&OL6

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė