Fakte psikologjike qė duhet patjetėr ti dini
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fakte psikologjike qė duhet patjetėr ti dini

Askush nuk lind i ditur dhe me kalimin e kohės dijet shtohen gjithnjė e mė shumė. Ka disa fakte psikologjike qė duhet ti mėsojmė dhe ti dijmė mbi tė gjitha pėr tė kuptuar mė mirė veten tonė.

Fakte psikologjike qė duhet patjetėr ti dini
Fakte psikologjike qė duhet patjetėr ti dini
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/12/2017 19:20

Personi mė i fundit qė vjen nė mendjen tuaj para se tė mbyllni sytė gjatė natės, ėshtė ose arsyeja pėr lumturinė tuaj, ose arsyeja pėr dhimbjen tuaj.

Psikologjia thotė, qė ju hyni nė depresion, sepse ju e dini qė ju nuk jeni ai apo ajo qė duhej tė ishit.

Ėshtė mirė tė humbasėsh pėr njė kohė tė shkurtėr. Nė libra, nė muzikė, nė art. Lėreni veten tė humbisni.

Gratė qajnė mesatarisht mes 30-60 herė nė vit, ndėrsa burrat qajnė rreth 6 herė.

Duhet tė bėni kujdes me fjalėt, sepse njė herė qė i keni nxjerrė nga goja, ato mund tė falen, por jo tė harrohen.

Njė sekret i lumturisė ėshtė qė tė lini ēdo situatė tė jetė ajo qė ėshtė, nė vend tė asaj qė ju mendoni se duhet tė jetė, dhe pastaj tė nxirrni mė tė mirėn prej saj.

Njerėzit janė pėrgjithėsisht mė tė ndershėm, kur janė tė lodhur fizikisht. Kjo ėshtė arsyeja pėrse njerėzit rrėfehen gjatė bisedave natėn vonė.

Tė pretendosh qė nuk ke ndjenja zemėrimi, trishtimi apo vetmie, kjo mund tė tė shkatėrrojė mendėrisht.

Kur njė femėr ėshtė mėsuar qė tė lėndohet, ajo nuk do tė dijė se si ndjehet kur njė burrė fillon ta vlerėsojė, kėshtu qė ajo e largon atė.

Njė nga detyrat mė tė vėshtira pėr mendjen e njeriut ėshtė tė bindė veten se nuk i bėhet mė vonė.

Njerėzit zakonisht kėrkojnė pėr gjėra qė konfirmojnė atė qė besojnė dhe injorojnė informacionin qė e kundėrshton atė. Ky ėshtė i njohur si konfirmimi i pritshmėrive.

Emocionet e pashprehura kurrė nuk vdesin. Ato ikin pėrkohėsisht, por kanė tendencė tė kthehen mė tė dhimbshme.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
H;%%B

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė