Tė vėrteta shkencore tė pabesueshme.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Tė vėrteta shkencore tė pabesueshme.

Perspekti ju tregon disa tė vėrteta shkencore tė mrekullueshme qė mund tė zgjerojnė sado pak njohuritė tuaja.

Tė vėrteta shkencore tė pabesueshme.
Tė vėrteta shkencore tė pabesueshme.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/10/2017 17:03

1. Mushkritė tuaja kanė tė njėjtėn sipėrfaqe me njė fushė tenisi.

2. Nuk ekziston asnjė mėnyrė pėr tė provuar shkencėrisht, se ne nuk jemi pjesė e njė simulimi kompjuterik.

3. Trupi i njeriut nxjerr mė shumė nxehtėsi pėr njėsi vėllimi, se sa Dielli.

4. As edhe njėri prej paraardhėsve tuaj nuk ka vdekur pa sjellė nė jetė njė fėmijė.

5. Acidi i stomakut ėshtė i fortė sa pėr tė shkrirė edhe zinkun.

6. Nė Diell ndodhin tornado zjarri qė janė mė tė mėdha edhe se sa vetė Toka.

7. Nė tė vėrtetė ju nuk prekni asnjėherė, asgjė. Ajo qė ndodh ėshtė qė atomet tuaja shtyjnė pas atomet e objekteve tė tjerė.

8. Truri juaj pėrbėhet kryesisht nga uji dhe dhjami.

9. Uji e pėrcjell elektricitetin vetėm pėr shkak tė papastėrtive tė tij. Uji pėrsosmėrisht i pastėr nuk do ta pėrcillte energjinė elektrike.

10. Nga 4 forcat bazė (graviteti, forca elektromagnetike, e fortė bėrthamore dhe e dobėt bėrthamore), graviteti ėshtė mė e dobėta, mė e lehta pėr t'u vėnė re, por edhe mė pak e kuptuara.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
F.f$I

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė