Gjithēka qė duhet tė dini pėr WhatsApp. Ja funksionet e mrekullueshme tė tij.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjithēka qė duhet tė dini pėr WhatsApp. Ja funksionet e mrekullueshme tė tij.

WhatsApp ekziston thuajse nė tė gjithė smartphone-t si njė mėnyrė mė e lehtė komunikimi. Mirėpo a e njihni vėrtet potencialin e tij tė plotė?

Gjithēka qė duhet tė dini pėr WhatsApp. Ja funksionet e mrekullueshme tė tij.
Gjithēka qė duhet tė dini pėr WhatsApp. Ja funksionet e mrekullueshme tė tij.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/12/2017 20:55

Nuk dėshironi qė dikush tė shikojė bisedat tuaja? Dėshironi tė bėheni tė padukshėm nė listėn tuaj tė kontakteve? Doni qė teksti juaj tė ndryshojė nga ai i tė tjerėve?

Ja disa truke qė duhet tė dini lidhur me shėrbimet qė ofron WhatsApp.

Bėhuni i padukshėm nė listėn tuaj tė kontakteve.

Nėse nuk dėshironi qė tė gjithė t'ju shohin nė internet, tė kontrolloni statusin, foton ose informacionet personale tė ndryshme atėherė bėhuni i padukshėm pėr to.

Kjo ėshtė shumė e thjeshtė.

Pėr Android:

Shkoni tek Menu > Settings > Account > Privacy.

Ndryshoni cilėsimet lidhur me shikimin e tė dhėnave personale.

Pėr iOS:

Shkoni tek Settings > Privacy. Pastaj ndryshoni cilėsimet tuaja atje.

Tė theksoni mesazhet tuaja.

Ju mund tė theksoni shkrimin tuaj duke e bėrė atė Bold, Italik etj. zmadhuar ose ndryshuar krahasuar me tekstin dhe fontin normal qė ka WhatsApp-i.

Nėse dėshironi mesazhin tuaj nė italik, vendosni vijėn poshtė nė tė dyja anėt e tekstit. p.sh. _text_

Nėse dėshironi mesazhin tuaj nė Bold pėrdorni butonin yll nė tė dy anėt e tekstit *text*

Nėse dėshironi qė tė shkruani nė tekst me vijė nė mes atėherė vendosni shenjėn e valėzuar nė tė dyja anėt e tij ~ message ~

Si tė dėrgoni njė mesazh nė grup pa krijuar njė grup chat-i.

Pėr tė krijuar njė mesazh ne grup shkoni te Chats > Menu > New broadcast. Shtypni shenjen "+" ose futni emrat e marrėsve.

Mesazhi do t'ju dėrgohet ēdo marrėsi qė keni zgjedhur. Pėrgjigjet e tyre do tė shihen vetėm nga ju dhe jo nga kontaktet e tjera nė listė.

Si ta kuptoni qė ju kanė bllokuar?

Ka disa shenja tė bllokimit nė disa biseda:

Ju nuk e shikoni kohėn kur njė kontakt u pa pėr herė tė fundit nė internet.

Nuk shikoni foton e tij apo statuset e tij te fundit.

Tė gjitha mesazhet tuaja janė tė shėnuara njė herė (mesazhi ėshtė dėrguar), por jo dy herė (mesazhi ėshtė dorėzuar).

Ju krijoni njė bisedė grupi, por nuk mund tė shtoni njė kontakt (qė ndoshta do tė thotė se jeni bllokuar).

Si tė dėgjoni vetėm ju mesazhet zanore?

Ēdo gjė ėshtė mjaft e thjeshtė: mbani telefonin tuaj nė vesh, dhe WhatsApp do tė ndryshojė mėnyrėn altoparlantė nė altoparlantė tė brendshėm qė e dėgjoni vetėm ju nė vesh. Ky aplikacion di shumė mė tepėr sesa mund ta imagjinoni.

Si ta kuptoni qė dikush tjetėr po ju lexon mesazhet?

Hapni Menu dhe shtypni WhatsApp Web.

Nėse aplikacioni ju fton tė ndiqni lidhjen e Web.Whatsapp, skanoni kodin QR dhe pėrdorni WhatsApp nė kompjuterin tuaj, ėshtė mirė.

Kjo do tė thotė se askush tjetėr nuk lexon WhatsApp tuaj nga PC e tyre duke pėrdorur WhatsApp Web.

Nėse shihni njė tab "Computers" dhe njė listė tė sesioneve tė hapura, tė cilat nuk kanė tė bėjnė me aktivitetin WhatsApp, ėshtė arsye pėr t'u shqetėsuar. Kjo mund tė sinjalizojė se dikush tjetėr po lexon bisedat dhe profilin tuaj.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
R@g!J

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė