Mish derri i ėmbėlsuar.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mish derri i ėmbėlsuar.

Njė recetė mjaft e shijshme qė mund tė gatuhet si pėr familjen ashtu edhe pėr miqtė tuaj.

Mishi i derrit ėshtė njė recetė shumė e mirė dhe luksoze dhe mund tė gatuhet pėr ēdo lloj feste
Mishi i derrit ėshtė njė recetė shumė e mirė dhe luksoze dhe mund tė gatuhet pėr ēdo lloj feste
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/07/2016 16:35

Pėrbėrėsit:

1 kilogramė mish derri tė prerė nė feta

1/2 e filxhanit me sheqer kaf

1/2 e lugės sė gjellės me kripė

3 thelbinj hudhėr tė grirė imėt

1 lugė gjelle salcė soje

1 lugė gjelle uthull molle

1/4 e filxhanit me lėng frutash

1/2 e lugės sė gjellės me piper tė zi tė grirė imėt

1 lugė gjelle me miell orizi

Pėrgatitja:

Nė njė tas tė madh, kombinoni tė gjithė pėrbėrėsit pėr mishin e derrit tė prerė nė feta. Pėrziejini derisa tė krijohet masė e njėtrajtshme.

Vendosni mishin e derrit dhe pėrziejini duke pėrdorur duart, pėrdorni dorashka pėr tė shmangur erėn e keqe. Pėrziejini pėr disa minuta.

Vendosini nė njė tas me mbulesė dhe lėrini tė qėndrojnė nė frigorifer.

Pėrziejini pėrseri para se ti gatuani. Nėse dėshironi ti ruani nė frigorifer pėr njė kohė mė tė gjatė i ngrini, dhe mund ti gatuani dhe ti konsumoni pasi ti shkrini.

Ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@V Q\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė