Perspekti - Parku Arkeologjik Kombėtar Bylis Turizėm Fier
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.
Kompania/biznesi u dėrgua me email
Detajet e biznesit janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju.
Kompania/biznesi nuk u dėrgua me email
Detajet e biznesit nuk janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju. Ju lutem provojeni pėrsėri ose kontaktoni Perspekti.
Dėrgoja shoqėrisė
Ju lutem shtoni emailin tuaj dhe emailin e shoqėrisė dhe detajet e kėtij biznesi do ju dėrgohet shoqėrisė juaj nga Perspekti.
Email juaj:
Email i shoqėrisė:
Kompania/biznesi nuk mund tė dėrgohet.
Ju lutem kontrolloni emailin dhe provojeni pėrsėri. Nėse keni probleme kontaktoni Perspekti.

Parku Arkeologjik Kombėtar Bylis

Industritë që Parku Arkeologjik Kombėtar Bylis përfshin

Turizėm

Detajet e kontaktit

ornela_durmishaj@yahoo.it

Adresa

Hekal, Mallakaster, Fier
613 shikime

Përshkrimi

Parku Arkeologjik Kombėtar i Bylisit gjendet nė krahinėn e Mallakastrės, nė fshatin Hekal. Ky qytet antik i shekullit tė IV para Krishtit, ai ėshtė i vendosur mbi njė kodėr qė mbizotėronte mbi luginėn e Vjosės dhe kontrollonte gjithė territorin deri nė grykėderdhjen e saj nė Adriatik. Gjithashtu ai kontrollonte edhe detin Jon, ishullin e Sazanit dhe gadishullin e Karaburunit. Ai ka njė lartėsi prej 514m mbi nivelin e detit.

Kompani dhe biznese tė ngjashme


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Emri:
Vendndodhja:
Komenti:


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
"`lR8

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.