Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Shenja mė e zgjuar dhe mė e pavarur e horoskopit

Ekspertėt kanė specifikuar se cila ėshtė shenja mė e zgjuar e horoskopit.

Shenja mė e zgjuar dhe mė e pavarur e horoskopit
Shenja mė e zgjuar dhe mė e pavarur e horoskopit
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/12/2017 23:29

Personat qė kanė kėtė shenjė janė mjaft objektivė dhe nuk lejojnė qė emocionet e tyre tė ndėrhyjnė nė vendimet e tyre.

Bėhet fjalė pėr shenjėn e Ujorit. Ata gjithmonė flasin me mendjen e tyre dhe tregojnė tė vėrtetėn.

Ujori ėshtė njė person i pavarur dhe nėse bėni pėrpjekje pėr ta kufizuar ka shumė mundėsi qė tė largohet.

Pavarėsia nuk ėshtė vetėm dėshira e tyre, por ėshtė gjithashtu e nevojshme pėr mirėqenien dhe lumturinė e tyre. Pamja e tyre e jashtme tė jep pėrshtypjen sikur nuk janė miqėsorė, por njė ujor gjithmonė pėrpiqet tė ndihmojė miqtė e tij nė ēdo mėnyrė tė mundshme.

Ata i duan njerėzit tė jenė tė lumtur dhe tė gėzuar, prandaj gjithmonė pėrpiqen t'i bėjnė tė ndihen mirė. Duhet theksuar se ata nuk presin asgjė nė kėmbim.

E vetmja gjė e rėndėsishme pėr ta ėshtė tė jetojnė pa asnjė detyrim. Thjesht, lėrini tė jenė tė lirė.

Ujori dėshiron tė bėjė diēka tė dobishme nė jetėn e tij. Komunikimi me njerėzit mund t'i ndihmojė ata tė bėhen politikanė tė mėdhenj, punonjės socialė ose psikologė. Ata janė mendimtarė progresivė dhe shpesh ndikojnė nė formimin e ideve dhe teorive tė reja.

Edhe pse mund tė jetė tronditėse dhe e dhimbshme pėr tė tjerėt tė dėgjojnė tė vėrtetėn, njė Ujor e tregon atė pa e zbukuruar situatėn.

Kjo shenjė e horoskopit ėshtė e vizionit, moskonformizmit dhe pavarėsisė intelektuale. Ujori gjithmonė ndjek rrugėn e tij.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
h@=l,

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė