Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cila shenjė Indiane jeni bazuar nė datėn tuaj tė lindjes?

Shenjat e Astrologjisė sė Indianėve tė Amerikės janė bazuar tek individėt dhe pėrafrimin e tyre shpirtėrore me kafshėt.

Cila shenjė Indiane jeni bazuar nė datėn tuaj tė lindjes?
Cila shenjė Indiane jeni bazuar nė datėn tuaj tė lindjes?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/12/2017 12:01

Shenjat e zodiakut Indian janė bazuar nė kalendarin Mesoamerican, i krijuar me qėllim harmonizimin e jetės sė kafshėve me mitet.

Vidra (20 Janar - Shkurt 18)

Vidra, lundėrza e detit njihet si njė ndėr gjallesat mė tė pazakonta. Ėshtė gjithmonė e para nė punė. Kėto persona kanė inteligjencė tė shkėlqyer dhe aftėsi tė shumta imagjinare. Janė tepėr konkurentė dhe pėrpiqen tė jenė gjithmonė tė parėt.

Fajkoi (21 Mars - 19 Prill)

Fajkoi ėshtė shquar gjithmonė si njė sfidues i zoti. Mund tė duket mendjemadh dhe arrogant por ėshtė i pari qė merr masa nė raste fatkeqėsie. Personat e kėsaj shenje dinė tė jenė tė zotėt dhe tė udhėheqin nė mėnyrė tė veēantė.

Kastori (20 Prill - 20 Maj)

Kastori ėshtė njė ndėr elementėt kyē tė njė biznesi.

Kastorėt dijnė tė jenė tė logjikshėm dhe kanė strategji shumė tė mira. Logjika e dialogut ėshtė shumė e rėndėsishme pėr kėto persona.

Dreri (21 Maj - 21 Qershor)

Dreri ėshtė i njohur pėr bisedat e gjalla dhe kėmbėnguljen e pashembullt. Personat qė pėrfaqėsohen nga kjo kafshė janė shumė komunikues dhe dinė tė thyejnė heshtjen.

Qukapiku (21 Qershor - 21 Korrik)

Qukapiku ėshtė i njohur pėr edukatėn dhe suportin ndaj tė tjerėve.

Qukapiku ėshtė gjithmonė i shkathėt, i organizuar, i kujdesshėm. Ata shpeshherė janė impulsivė, xhelozė dhe nganjėherė ndihen tė pasigurtė.

Salmoni (22 Korrik - 21 Gusht)

Ėshtė gjithmonė nė kėrkim tė njė qėllimi ose detyre. Shpeshherė bėhet dhe egoist, megjithatė nėse bashkėpunon nė grup mund tė arrijė shumė lart edhe nė biznes.

Ariu ( 22 Gusht - 21 Shtator)

Ariu ėshtė i njohur pėr zemrėn e madhe dhe pėr qėndrueshmėrinė.

Arinjtė janė partnerė tė mirė tė biznesit, janė modestė dhe tė ekuilibruar. Por njė ari nuk ėshtė njė skeptik i lindur, megjithatė ka durim tė fortė dhe vetkontroll.

Korbi (22 Shtator - 22 Tetor)

Ėshtė udhėheqės entuziast me aftėsi sipėrmarrėse. Korbi ka shumė intuitė sidomos nė marrėdhėnie me njerėzit. Shpeshherė ėshtė parė si "busulla" e marrėdhėnieve me tė tjerėt.

Gjarpėri (23 Tetor - 22 Nėntor)

Gjarpėri ėshtė lideri shpirtėror i shenjave. Kapaciteti i tyre shėrues ėshtė mbreslėnės. Njė gjarpėr mund tė frikėsojė tė tjerėt, kolegėt, megjithatė aftėsitė e tyre janė tepėr tė dobishme dhe fitimprurėse.

Bufi (23 Nėntor - 21 Dhjetor)

Bufi njihet pėr natyrėn e ngrohtė por dhe tė lehtė. Njė buf ėshtė gjithmonė pėr njė aventurė tė mundshme dhe me shumė dashuri nė zemėr. Kanė aftėsi tė shumta nė dėgjim dhe nė komunikim. Njė buf ėshtė tepėr miqėsor me personat e saponjohur.

Pata (22 Dhjetor - 19 Janar)

Me sytė gjithmonė drejt ēmimit, kėmbėngulėse dhe tepėr ambicioze. Janė edukatorė tė mirė pėr njė familje tė shėndetshme dhe mbėshtetės tė miqve. Vendosshmėria e tyre pėr tė arritur diēka shpeshherė mund tu shkaktojė probleme. Megjithatė janė produktivė, me ide tė qarta dhe tepėr frymėzues.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
HK5Pj

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.