Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi pėr muajin Shkurt 2018. Kėto shenja do tė kenė njė muaj plot fat.

Perspekti sjell pėr ju horoskopin mujor Shkurt 2018. Muaj tė mbarė!

Horoskopi pėr muajin Shkurt 2018. Kėto shenja do tė kenė njė muaj plot fat.
Horoskopi pėr muajin Shkurt 2018. Kėto shenja do tė kenė njė muaj plot fat.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/02/2018 11:43

Dashi

Ky muaj pritet tė jetė interesant pėr ju edhe pse herė pas here mund tė keni vėshtirėsi dhe probleme tė vogla shėndetėsore. Ēėshtjet e dashurisė nė pėrgjithėsi do ju ecin mirė, Megjithatė angazhimet familjare herė pas here do ju duken lodhėse. Do bėni plane dhe do provoni edhe eksperienca tė veēanta me partnerin. Pėr beqarėt do jetė muaj i ndėrlikuar dhe nuk do ndodhin gjėra tė jashtėzakonshme. Shumicėn e kohės ata do mbyllen nė vetvete. Gjendja psikologjike herė pas here do lėrė pėr tė dėshiruar. Mund tė keni edhe probleme me gjumin dhe duhet patjetėr tė flisni me specialistėt. Financat duken goxha premtuese dhe tė begata. Nė punė do keni goxha ngarkesė, por me kėmbėngulje, durim dhe mbėshtetje nga disa kolegė do ja arrini qėllimit. Disa mund tė bėhen edhe mė tė njohur nė fushėn e tyre.

Demi

Ky do jetė njė muaj vendimtar dhe i mbushur me sfida. Nėse jeni nė njė lidhje duhet t'i pėrkushtoheni edhe me tepėr atij qė keni nė krah dhe duhet tė shmangni debatet pėr gjėra elementare. Nėse flisni hapur pėr dėshirat dhe nevojat qė keni tė dyja palėt, marrėdhėnia mes jush do forcohet edhe mė shumė. Mundohuni qė herė pas here tė bėni edhe ndonjė surprizė sado tė vogėl. Beqarėt do kenė disa takime interesante dhe mund tė hedhin edhe hapat e para drejt njė lidhjeje qė do ua mbushė shpirtin. Pėrveē ndonjė aksidenti tė vogėl nė pėrditshmėri, shėndeti nuk do ketė probleme serioze. Nė planin financiar fati do jetė nė anėn tuaj. Do keni mundėsi edhe tė investoni edhe tė shlyeni borxhet e marra. Nė punė vėrtet do jeni paksa tė turpshėm dhe nuk do ndėrmerrni shpesh iniciativa, por do keni rezultate shumė tė mira.

Binjakėt

Ky muaj ka pėr tė qenė i shkėlqyer pėr ju. Do jeni mjaft energjikė dhe dinamikė kėshtu qė do i kaloni tė gjitha pengesat qė mund t'iu dalin pėrpara. Ēėshtjet sentimentale do ecin pėr mrekulli. Do ketė romancė, emocion, ndjenjat tė forta dhe surpriza te jashtėzakonshme. Pas datės 10 do ndodhin ngjarje vėrtet shumė interesante. Pėr Shėn Valentin mund tė bėhen edhe deklarata drithėruese. Edhe pėr beqarėt ky muaj do jetė plot diell. Ata do arrijnė ta bėjnė pėr vete atė qė pėlqejnė dhe do fillojnė lidhjet e ėndėrruara. Shėndeti do vijė dita ditės duke u pėrmirėsuar. Nuk do jeni mė as nė ankth dhe nuk do keni as shqetėsimet nga shpina apo barku. Financat do pėrmirėsohen jashtėzakonisht falė njė trashėgimie tė majme ose falė njė pune tė kryer me sukses. Jeta profesionale nuk do ketė vėshtirėsi tė mėdha, por mė e suksesshme do jetė pėr ata qė punojnė nė tregun e financave.

Gaforrja

Muaj pozitiv ka pėr tė qenė ky pėr tė gjithė. Vėshtirėsitė do kalohen qė javėn e parė dhe mė pas dielli do ndriēojė. Tė dashuruarit duhet tė bėjnė kujdes me xhelozinė sepse ajo mund t'ua tronditė gjithė atė qė kanė ndėrtuar deri mė sot. Nėse kanė dyshime apo nuk janė tė bindur pėr diēka, mė mirė tė flasin hapur dhe tė gjejnė zgjidhjet mė tė mira. Pas datės 8 ēdo gjė do jetė mė e bukur dhe plot hare. Beqarėt do jenė fantastike, plot dėshirė pėr tė jetuar e pėr tė pėrjetuar emocione. Priten ngjarje fantastike. Shėndeti nė tėrėsi do jetė i mirė nėse ēlodheni mė tepėr dhe kujdeseni pėr ushqimin. Ēėshtjet e financave duhet t'i mbani gjithė kohėn nėn kontroll. Mundohuni tė mos tundoheni dhe tė shpenzoni pa mbarim. Nė punė do jetė muaj pozitiv, por me ndryshime goxha tė mėdha. Mundohuni tė jeni tė logjikshėm dhe sa mė tė organizuar.

Luani

Ky do jetė njė muaj pėrgjithėsisht i mirė, por sigurisht qė nė momente tė caktuara mund tė pėrballeni edhe me vėshtirėsi. Nėse jeni nė njė lidhje duhet tė dashuroni mė me ėmbėlsi dhe delikatesė atė qė keni nė krah pasi kėshtu marrėdhėnia mes jush do bėhet edhe mė e fortė. Mos ngurroni tė bėni edhe ndonjė gjė ndryshe nė mėnyrė qė rutina tė mos mbizotėrojė asnjėherė. Beqarėt do kenė njė muaj plot risi dhe emocione. Gjithēka qė ata kanė dashur do mund t'ju plotėsohet. Rezistenca fizike dhe ajo morale do jenė fantastike. Do ndiheni nė formė tė shkėlqyer. Sektori i financave do privilegjohet gjithė kohės nga yjet. Ato do jenė tė begata dhe aspak problematike. Nė punė do ju jepen mundėsi reale pėr tė arritur atje ku keni dėshiruar, por duhet t'i bėni sytė katėr qė tė pėrfitoni sa me tepėr. Pranojeni edhe ndihmėn e kolegėve.

Virgjėresha

Pėrgjithėsisht ky do jetė muaj i qetė dhe pa probleme, megjithatė herė pas here do ju duhet tė reflektoni dhe tė riktheheni me kėmbė nė tokė. Pėr tė dashuruarit do jetė periudha mė e pėrshtatshme pėr tė reflektuar, pėr t'u afruar, pėr t'i shprehur ndjenjat dhe pėr tė marrė vendime. Mos ngurroni tė bėni edhe ndonjė dhuratė tė kėndshme. Beqarėt do kenė mė shumė fat nė mesin e muajit kėshtu qė duhet tė pėrgatiten shpirtėrisht pėr ndryshime. Gjendja shėndetėsore nuk do ketė probleme serioze, por nėse kujdeseni pėr ushqimin, edhe ata qė kanė pasur mė parė shqetėsime do jenė mė tė qetė. Pėr financat do jetė muaj mė i mirė. Do rimėkėmbeni dhe nuk do ndiheni mė nė siklet kur t'iu duhet tė shpenzoni. Nė punė do ndodhin ndryshime tė njėpasnjėshme, por tė gjitha nė tė mirėn tuaj.

Peshorja

Kėtė muaj gjithēka do jetė nė dorėn tuaj. Nėse bėni pėrpjekjet e duhura pėr ta mbajtur situatėn nėn kontroll asgjė e keqe nuk ka pėr t'iu ndodhur. Tė dashuruarit nuk do kenė debate apo konflikte tė forta dhe nė pėrgjithėsi do dashurohen pa dorashka. Persona tė tretė mund tė ndėrhyjnė pėr t'i ndarė, por nuk do ja dalin dot. Beqarėt do kenė takime tė shumta dhe tė shumėllojshme kėshtu qė mund tė bėjnė zgjedhjen e tyre. Shėndeti do ketė periudha tė vėshtira kur duhet tė bėni mė tepėr kujdes. Javėt e fundit do jenė mė tė qėndrueshmet. Financat nuk do jenė tė shkėlqyera, megjithatė gjendja do jetė goxha mė e kėnaqshme se mė parė. Disa familjarė do ju mbėshtesin fort. Nė punė pritet tė ketė zhvillime shumė pozitive. Do bėheni edhe mė tė njohur dhe pėrfitimet do jenė tė njėpasnjėshme.

Akrepi

Muaj harmonik dhe i kėndshėm. Ata qė janė nė njė lidhje duhet t'i shtojnė mė tepėr dozat e imagjinatės dhe nuk duhet asnjė ēast qė rutina t'i pushtojė. Nga mesi i muajit mund t'i lejoni vetes edhe ndonjė ēmenduri tė vogėl sepse do ndiheni vėrtet tė rilindur. Ata qė kanė pasur debate pėr shkak tė xhelozisė mė mirė tė flasin hapur dhe tė sqarohen njėherė e mirė pasi po vazhduan ta kontrollojnė dhe ta spiunojnė partnerin, shumė shpejt do ju vijė fundi. Beqarėve dikush do ju trokasė nė portė dhe do ju bėjė deklarata tė forta. Pėr shėndet mė tė mirė duhet tė kujdeseni mė tepėr pėr veten dhe t'ua vini veshin specialistėve qė do ju kėshillojnė mė sė miri. Financat do fillojnė tė pėrmirėsohen pas datės 12. Nė punė do keni nevojė tė motivoheni pak mė tepėr qė tė arrini atje ku dėshironi. Po ja latė gjėrat kohės mund tė mbeteni mbrapa dhe nuk do keni arritjet e dėshiruara.

Shigjetari

Ky muaj do jetė i bukur dhe energjia do ju pushtojė shumicėn e kohės. Ata qė janė nė njė lidhje duhet tė reflektojnė shpesh dhe t'i kujtojnė vetes se pėr ēfarė kanė nevojė vetė dhe pėr ēfarė kanė nevojė tė tjerėt. Gjithmonė duhet gjetur gjuha e pėrbashkėt dhe nuk duhet neglizhuar tjetri. Nga mesi i muajit ditėt do marrin mė shumė ngjyra dhe emocionet do shumėfishohen. Beqarėt me shumė gjasė do takojnė personin e shumėpritur, por duhet tė bėjnė kujdes me hapat qė do hedhin. Shėndeti herė pas here do ketė shqetėsime pėr shkak tė stresit dhe lodhjen sė punės. Ushqehuni mė mirė dhe merruni pak mė tepėr me aktivitet fizik. Buxheti do ketė tronditje tė vogla, por ju menjėherė do merrni masa dhe do e ekuilibroni atė. Nė punė do ndėrmerrni iniciativa, do i zgjidhni disa probleme tė hershme dhe do mendoni me optimizėm drejt sė ardhmes.

Bricjapi

Nė pėrgjithėsi ky muaj do jetė i kėndshėm edhe pse nė mes dhe nė fund mund t'iu dalin vėshtirėsi tė vogla. Nėse jeni nė njė lidhje duhet t'i pėrkushtoheni pafundėsisht partnerit tuaj. Surprizojeni herė pas here, i thoni fjalė tė ngrohta dhe dashurojeni pa kushte. Beqarėt nuk do i vėnė vetes objektiv gjetjen e dashurisė. Ata do preferojnė tė analizojnė gjithēka para se tė hedhin hapa. Jo tė gjithė do ndryshojnė status dhe kjo jo sepse do mungojnė rastet. Shėndeti do kalojė edhe ditė delikate. Ēlodhuni herė pas here, bėni aktivitet fizik dhe konsumoni mė shumė vitamina. Me financat duhet tė bėni mė tepėr kujdes sepse ēdo pakujdesi e vogėl mund tė sjellė tronditje tė forta. Nė punė duhet tė pėrqėndroheni tek thelbi i gjėrave. Mbani larg problemet familjare sepse ato do ua bėjnė gjithēka mė tė vėshtirė. Ndihmėn e kolegėve ėshtė mė mirė ta pranoni.

Ujori

Muaj i kėndshėm dhe i qėndrueshėm ka pėr tė qenė ky. Do jeni shumė realistė nė gjithēka dhe nuk do e teproni me asgjė. Nėse jeni nė njė lidhje apo edhe nėse jeni beqarė mundohuni ta lini veten sa mė tė lirė dhe tė bėni ato qė do ndieni. Tė dashuruarit po patėn dėshirėn e mirė do e rizgjojnė pasionin dhe do pėrjetojnė kėnaqėsi vėrtet tė veēanta. Nėse mė parė kanė pasur keqkuptime, ato duhen zgjidhur qė javėn e parė me qetėsi dhe mirėkuptim. Beqarėt duhet tė dalin nga guaska dhe tė bėjnė atė qė do ju sugjeron zemra. E ardhmja do jetė mė e bukur. Shėndeti do ketė pėrmirėsime tė njėpasnjėshme. Do keni mė tepėr imunitet dhe do i mbani larg virozat. Sektori i financave do fillojė tė normalizohet pas datės 5 dhe do ndiheni shumė mė tė qetė. Nė punė nuk do ju mungojnė as idetė dhe as energjia pėr tė arritur atje ku dėshironi.

Peshqit

Gjatė kėtij muaji gjėrat do ecin pėrgjithėsisht mirė, pėrveē planit sentimental qė herė pas here do kalojė vėshtirėsi dhe sfida. Nėse jeni nė njė lidhje, herė pas here do ju duhet tė reflektoni dhe pse jo ta kritikoni edhe veten. Nė raste debatesh dhe konfliktesh shmangni marrjen e vendimeve ekstreme sepse do pendoheni. Beqarėt duhet tė dalin sa mė shumė dhe tė njihen me persona tė rinj pasi vetmia dhe mbyllja nė vetvete do ju sjellė probleme psikologjike. Gjithsesi miqtė do ju gjendjen pėrherė pranė. Rezistenca fizike nuk do jetė e keqe, por stresi dhe meraku pėr ndonjė fushė tė caktuar do ju sjellė ndonjėherė shqetėsime tė vogla. Financat do jenė tė kėnaqshme dhe nuk do ndiheni asnjė moment nė vėshtirėsi. Nė punė ēdo gjė do ecė mirė dhe do merrni pėrfitime tė mėdha.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
f _1>

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė