Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 harta interesante qė vėrtetojnė se planeti ynė ka shumė vende tė papopulluara.

Popullsia e botės ėshtė e shpėrndarė nė rreth planetit nė mėnyrė tė pabarabartė megjithse kjo ėshtė e vėshtirė tė besohet nė fakt ėshtė e vėrtetė. Arsyeja kryesore pėr kėtė ėshtė peizazhi, qė i bėn disa zona tė papėrshtatshme pėr banim.

Popullimi nė Francė: 99% e popullsisė jeton nė 82.6% tė territorit.
Popullimi nė Francė: 99% e popullsisė jeton nė 82.6% tė territorit.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/09/2016 23:19

Megjithse planeti ka hapsira tė mjaftueshme pėr biliona njerėz, burimet nuk janė tė mjaftueshme qė ata tė mbijetojnė.

Kėto harta tregojnė nė mėnyrė perfekte qė idetė tona janė shumė ndryshe nga realiteti.

Ndarja e popullsisė nė botė: 50% jetojnė te zona e zezė dhe 50% te zona e verdhė.

Ndarja e popullsisė nė botė: 50% jetojnė te zona e zezė dhe 50% te zona e verdhė.

Ndarja e popullsisė nė botė: 5% jetojnė te zona blu dhe 5% te zona e kuqe.

Ndarja e popullsisė nė botė: 5% jetojnė te zona blu dhe 5% te zona e kuqe.

Popullimi nė Itali: 50% jetojnė te zona gri dhe 50% te zona blu.

Popullimi nė Itali: 50% jetojnė te zona gri dhe 50% te zona blu.

Popullimi nė Australi: 50% jetojnė te zona gri dhe 50% jetojnė te zona e kuqe.

Popullimi nė Australi: 50% jetojnė te zona gri dhe 50% jetojnė te zona e kuqe.

Popullimi nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės: 50% jetojnė te zona portokalli dhe 50% te zona e kuqe.

Popullimi nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės: 50% jetojnė te zona portokalli dhe 50% te zona e kuqe.

Popullimi nė Spanjė: 50% jetojnė te zona blu dhe 50% te zona e kuqe.

Popullimi nė Spanjė: 50% jetojnė te zona blu dhe 50% te zona e kuqe.

Popullimi nė Kanada: gjithė popullsia jeton te zona e kuqe.

Popullimi nė Kanada: gjithė popullsia jeton te zona e kuqe.

Popullimi nė Turqi: 50% jetojnė te zona e verdhė dhe 50% te zona e zezė.

Popullimi nė Turqi: 50% jetojnė te zona e verdhė dhe 50% te zona e zezė.

Popullimi nė Afrikėn e Veriut: 50% jetojnė te zona gri dhe 50% te zona e kuqe.

Popullimi nė Afrikėn e Veriut: 50% jetojnė te zona gri dhe 50% te zona e kuqe.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'jE(M

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.