Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė tipi femre jeni bazuar nė muajin e lindjes?

Ju mund tė zbuloni tiparet qė ju karakterizojnė bazuar nė muajin nė tė cilin keni lindur.

Ēfarė tipi femre jeni bazuar nė muajin e lindjes?
Ēfarė tipi femre jeni bazuar nė muajin e lindjes?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/12/2016 12:41, Ndryshuar: 12/10/2017 19:35

Janar

Zonjat qė kanė lindur nė muajin e parė tė vitit, janė serioze dhe konservative, por gjithashtu shumė ambicioze. Nė anėn tjetėr, femrat e lindura nė Janar kanė tendencėn tė jenė shumė kritike, dhe nuk dėshirojnė tė flasin pėr ndjenjat e tyre. Ato lejojnė tu afrohen vetėm njerėzit qė kanė njė nivel tė konsiderueshėm intelektual krahasuar me tė dhe kanė tė njėjtat pikėpamje pėr jetėn.

Shkurt

Ju duhet ti trajtoni femrat e lindura nė Shkurt me durim, dhe ato janė shumė romantike. Ato e ndryshojnė humorin shumė shpejt, dhe jo ēdo njeri mund ti kuptojė ato. Kėto femra kanė njė mėnyrė pak abstrakte tė tė menduarit. Ju duhet tė dini qė, nėse ju i tradhėtoni ato, ju nuk do tė arrini ti shikoni kurrė mė.

Mars

Karizma dhe sharmi janė shumė specifike pėr femrat e lindura nė Mars. Ato janė shumė tė dedikuara dhe besnike. Ėshtė shumė e vėshtirė pėr kėto zonja tė bien nė dashuri. Ėshtė shumė kėnaqėsi tė jetoni me njė person qė ka lindur nė Mars.

Prill

Kėto femra mund tė ndėrveprojnė lehtėsisht me ēdo person. Herė pas here, ato mund tė ndjejnė keqardhje pėr veten. Nėse ato janė tė inatosura, ju bėni mirė tė largoheni. Zonjat e Prillit mund t'ju bėjnė ju njeriun mė tė lumtur nė tokė. Nėse ju e fitoni besimin e tyre, pėrpiquni qė tė mos e humbisni atė kur ato t'ju hapin shpirtin plotėsisht.

Maj

Femrat e lindura nė Maj janė shumė besnike dhe kėmbėngulėse pėr principet qė ato kanė. Ato mund tė bėhen tė rrezikshme me ēdo burrė qė bie nė dashuri me to. Kjo ėshtė arsyeja pėrse do ti mbani mend kėto femra gjithė jetėn tuaj.

Qershor

Femrat e lindura nė Qershor janė shumė kurioze, kreative dhe tė komunikueshme. Ato flasin pėrpara se tė mendojnė. Ato nuk duan tė flasin pas shpine, dhe pėlqejnė ta thotė tė vėrtetėn nė sy.

Korrik

Zonjat e lindura nė Korrik janė shumė tė sinqerta, tė bukura, misterioze, sensitive dhe inteligjente. Janė shumė tė sjellshme me ēdo njeri dhe pėrpiqen ti shmangin konfliktet dhe problemet. Ju mund tė humbisni nė to pėrgjithmonė, dhe nėse i tradhėtoni, ato nuk do ta harrojnė kurrė deri nė fund tė jetės.

Gusht

Femrat e lindura nė Gusht janė njė kombinim interesant i vetė- qendėrzimit dhe njė zemre tė madhe. Tregohuni i kujdesshėm me kėto zonja dhe pėrpiquni qė tė mos ngatėrroheni me to, sepse herėt ose vonė ato do tė fitojnė. Femrat e lindura nė kėtė muaj mund tė kenė sens humori tė jashtėzakonshėm, por nuk pėlqejnė tė tallen. Ato gjithmonė duhet tė jenė nė qendėr tė vėmendjes dhe kurrė nuk vuajnė nga vėmendja e meshkujve. Nė prezencėn e tyre meshkujt e humbasin mendjen e tyre.

Shtator

Tė sjellshme, tė disiplinuara dhe tė bukura janė karakteristikat e kėtyre zonjave. Ato kurrė nuk i falin njerėzit qė i tradhėtojnė ato. Nėse i lėndoni kėto femra ato do tė kėrkojnė hakmarrje. Zonjat e linduara nė Shtator kėrkojnė lidhjet e gjata. Janė shumė kritike dhe kanė pritshmėri pėr partnerėt e tyre. Burri qė do tė tregojė vepra, do tė fitojė.

Tetor

Kėto femra kanė njė karakter tė fortė. Ato nuk duan tė qajnė nė sy tė njerėzve tė tjerė, por janė shumė emocionale. Ato nuk duan ta hapin zemrėn e tyre tek ēdo njeri sepse ato mendojnė qė disa njerėz kanė tendencėn tė abuzojnė me kėtė gjė. Femrat e tjera shpesh i urrejnė femrat e lindura nė Tetor sepse i kanė zili ato.

Nėntor

Femrat e lindura nė Nėntor mund ta dallojnė lehtėsisht njė gėnjeshtėr, dhe janė gjithmonė njė hap para tė tjerėve. Mos luani me kėto femra. Nėse jeni gati tė dėgjoni tė vėrtetėn, ju nuk duhet tė kėrkoni kurrė opinionin e tyre.

Dhjetor

Zonjat e lindura nė Dhjetor mund tė jenė tė paduruara, por fatmirėsisht, ato e gjejnė gjithmonė njė mėnyrė pėr tė dalė nga ēdo situatė si fituese. Kėto femra e dijnė gjithmonė si tė vijnė nė humor. Ato kanė njė zemėr tė pastėr. Priren tė lėndohen shumė, por meqė Zoti ėshtė nė anėn e tyre, nė fund kėto femra marrin atė qė dėshirojnė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
9 >55

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.