Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Shenjat e zodiakut mė tė rrezikshme nė botė.

Tė dhėnat nė departamentin e FBI kanė vėrtetuar se ka njė lidhje mes krimeve dhe shenjave tė horoskopit.

Tė dhėnat nė departamentin e FBI kanė vėrtetuar se ka njė lidhje mes krimeve dhe shenjave tė horoskopit.
Tė dhėnat nė departamentin e FBI kanė vėrtetuar se ka njė lidhje mes krimeve dhe shenjave tė horoskopit.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/01/2017 14:41

Studiuesit e sjelljes sė njerėzve kanė nxjerrė pėrfundimet e tyre pėr krimet e kryera nė shekuj dhe kanė zbuluar lidhje tė fortė mes shenjės sė horoskopit tė njė personi dhe llojit tė krimit qė personat e kėsaj shenje kanė kryer.

Shenjat e zjarrit janė: Shigjetari, Dashi dhe Luani

Shigjetari ka numrin mė tė lartė tė krimeve dhe ėshtė shumė e vėshtirė ta kapėsh. Dashi zakonisht ėshtė i armatosur rėndė, por Luani ėshtė akoma mė i rrezikshėm se Dashi.

Shenjat e ajrit janė: Peshorja, Binjakėt dhe Ujori

Peshoret kanė numrin mė tė lartė tė krimeve krahasuar me shenjat e ajrit dhe zakonisht janė shumė tė armatosur dhe tė rrezikshėm. Nė anėn tjetėr, Binjakėt shpesh pėrfshihen nė krime mashtrimi, ndėrsa Ujorėt kryejnė krime pėr hakmarrje.

Shenjat e tokės janė Bricjapi, Virgjėresha dhe Demi

Nė kėtė kategori kriminelėsh, Demi ėshtė shumė tekanjoz, dhe konsiderohet si mė i rrezikshmi. Virgjerėsha armatoset rėndė, ndėrsa rekordet kriminale tė Bricjapit tregojnė se ai pėrfshihet nė ēdo gjė.

Shenjat e ujit janė Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit

Gaforret kanė numrin mė tė lartė tė krimeve nė tė gjithė shenjat e horoskopit, ndėrsa Akrepi dhe Peshqit e ndjekin atė sipas statistikave.

Zbulimi i akteve kriminale

Gaforret njihen si vrasės pasioni. Ato kanė tendencėn tė vrasin shumė dhe tė lėnė disa shenja dalluese nė trupin e viktimave tė tyre qė i dallon ato nga vrasėsit e tjerė. Kėta vrasės njihen si tė pastabilizuar mendorė.

Demi zakonisht pėrfshihet nė pastrimet e parave, dhe shpesh shikohen si tė zgjuar qė i shijojnė krimet e tyre dhe i bėjnė ato pa ndėrhyrjen e tė tjerėve.

Shigjetarėt janė grabitės tė dhunshėm, hajdutė tė fshehtė dhe artistė fallco. Ata zakonisht nuk i lėndojnė viktimat e tyre nėse nuk ėshtė e nevojshme.

Dashi ka tendencėn tė pėrfshihet nė krimet e Shigjetarit.

Bricjapėt pėrfshihen nė krime tė organizuara dhe janė njė shenjė mė sadiste se Akrepėt.

Virgjėreshat janė haker dhe hajdutė.

Peshoret jane njė shenjė qė korruptohet lehtė.

Peshqit pėrfshihen nė krime qė lidhen me drogėn.

Binjakėt nuk njihen si persona qė i marrin gjėrat seriozisht, dhe shikohen si hajdutė dhe artistė tė shtirur.

Luanėt kanė tendencėn tė bėjnė krime pėr tu dukur, por krimet qė ata bėjnė nuk janė tė vogla.

Akrepėt konsiderohen si vrasės me pagesė.

Ujorėt shikohen si tė pa rrezikshėm, artistė tė shtirur dhe hakera qė zakonisht bėjnė manipulime.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
%]/'c

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė