Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ju tregojmė shenjėn e horoskopit bazuar nė formėn e fytyrės.

Edhe pse mund t'ju duket e ēuditshme, nėse i besoni horoskopit, do tė jeni nė gjendje tė dalloni se ēfarė shenje i pėrkasin njerėz tė ndryshėm, duke u bazuar nė karakteristikat e fytyrės sė tyre.

Ju tregojmė shenjėn e horoskopit bazuar nė formėn e fytyrės.
Ju tregojmė shenjėn e horoskopit bazuar nė formėn e fytyrės.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/07/2017 07:02, Ndryshuar: 30/07/2017 14:03

Mė poshtė, po ju japin disa orientime, pėr ta pasur mė tė lehtė. Kėshtu, ju do tė filloni tė bėni testimet e para.

Dashi

Shenja e parė e Zodiakut, Dashi, udhėheq fytyrėn dhe kokėn.

Tė gjithė ata qė i pėrkasin kėsaj shenje, nė pėrgjithėsi kanė vija shumė tė theksuara nė fytyrė dhe ballė, qė shtrihen nga qendra pėr tek anėt (si brirėt e dashit).

Nė disa raste, kryesisht tek meshkujt, balli ėshtė i dalė pėr nga jashtė. Tė lindurit nė kėtė shenjė gėzojnė shėndet mjaft tė mirė, janė tė lėvizshėm, ndėrsa mėnyra sesi ecin, tregon se kanė shumė besim nė vetvete.

Demi

Kjo shenjė ka si simbol pamjen e kafshės prej nga ka marrė edhe emrin.

Tė lindurit e kėsaj shenje mund tė kenė marrė qafėn e gjerė dhe tė fortė tė demit, por kjo nuk ndodh pėrherė, pasi nė disa raste qafa e tyre ėshtė e gjatė dhe e hollė.

Por, nė vija tė pėrgjithshme, qafa ėshtė njė karakteristikė e theksuar e njerėzve qė i pėrkasin kėsaj shenje.

Gjithėsesi, bėhet me dije se qafa dhe tė gjitha organet qė fshihen brenda, lidhen nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė me demin. Kėshtu, njerėzit e kėsaj shenje kanė trup tė lidhur, flokė kaēurrelė apo tė valėzuar dhe sy nė ngjyrė tė errėt.

Binjakėt

Shenja e Binjakėve udhėheq sistemin e frymėmarrjes dhe tė lindurit e kėsaj shenje janė tė kėndshėm dhe tė falin njė valė freskie.

Nėse gjykojmė nga mėnyra sesi lėvizin apo sillen, pėr shembull gjatė eventeve tė ndryshme, mund tė themi se duken tė gjatė, tė hollė, edhe pse mund tė jenė tė shkurtėr dhe tė shėndetshėm.

Simboli i tyre janė dy fėmijė tė vegjėl, ndaj edhe binjakėt kanė karakteristika tė vogla, por shumė tė ndezura, pamje shprehėse dhe sy qė ndriēojnė, me qėllim qė tė mos u shpėtojė asgjė. Kurse ballin e kanė zakonisht tė gjerė.

Gaforrja

Gaforrja ėshtė shenja qė udhėheq gjoksin dhe stomakun, ndėrsa ka si simbol njė gaforre.

Karakteristika kryesore pėr tė lindurit nė kėtė shenjė ėshtė fytyra e rrumbullakėt, edhe kur ata janė shumė tė bukur.

Veē kėsaj, femrat e kėsaj shenje kanė gjoks vėrtet tė bukur, pak rėndėsi ka madhėsia. Gjithashtu, rrezikojnė qė nga shėndeti, tė grumbullojnė kile nė zonėn rreth barkut.

Sytė gjithashtu i kanė shumė tė bukura.

Luani

Njihet si mbreti i pyllit dhe tė gjithė qė kanė lindur nė kėtė shenjė, kanė njė sjellje mbretėrore, si dhe flokė mjaft tė shėndetshėm dhe tė bukur.

Lėvizjet i bėjnė tė ngadalta dhe i japin rėndėsi ēdo veprimi tė tyre. Shpatullat i kanė tė gjera dhe trupin e mbajnė drejt.

Sytė e tyre kanė njė shkėlqim tė kadifenjtė, ndėrsa fytyra zakonisht ėshtė e gjerė.

Hunda ėshtė karakteristika e tyre mė e theksuar nė fytyrė, ndėrsa buzėqeshja ėshtė e veēantė.

Virgjėresha

Shenja e Virgjėreshės udhėheq sistemin tretės dhe pėrfaqėsohet nė mėnyrė simbolike nga njė vajzė.

Tė lindurit nė kėtė shenjė, duken mė tė rinj nė moshė nga sa ējanė, si dhe gėzojnė shėndet tė mirė.

Ata skuqen lehtė kur ndodhen nė qendėr tė vėmendjes dhe nėse janė vetėm, kujdesen shumė pėr veten e tyre. Shikohen shpesh nė pasqyrė dhe pėrpiqen qė tė gjejnė defektet, qė mė pas tė thonė se nuk janė aspak tė bukur.

Peshorja

Nė pėrgjithėsi, tė lindurit nė shenjėn e Peshores dallohen pėr buzėt dhe hundėn e tyre qė i kanė nė forma tė bukura. Ata dinė tė ruajnė linja mjaft harmonike.

Por edhe nė rastet kur nuk i kanė kėto cilėsi, ata prapė janė shumė tėrheqės dhe kanė buzėqeshje tė mrekullueshme dhe tė qeshur karakteristike qė ia pėrcjellin edhe tė tjerėve.

Lėvizjet e tyre janė plot naze, trupin e kanė tė rregullt dhe zėri i tyre ėshtė melodioz. Janė mjaft elegantė nė veprimet e tyre.

Akrepi

Karakteristika kryesore e tė lindurve nė shenjėn e Akrepit ėshtė vėshtrimi i tyre. Sytė, qoftė nė ngjyrė tė hapur apo tė errėt, pak rėndėsi ka, kanė njė shkėlqim tė veēantė dhe duket sikur ngulen drejt e nė shpirtin e njerėzve qė kanė pėrballė.Por nga ana tjetėr, akrepat janė tė aftė qė tė fshehin ndjenjat e tyre, pas njė fytyre me vija karakteristike qė bėhen mė tė dukshme falė njė lėkure tė zbehtė dhe gati tė tejdukshme.

Shigjetari

Shigjetarin e simbolizon njė qenie mitologjike qė ishte gjysmė njeri dhe gjysmė kalė.

Mos ndoshta pėr kėtė arsye, tė lindurit nė kėtė shenjė lėvizin me nxitim, me njė hap qė tė kujton maratonėn.

Pėrgjithėsisht kanė sy tė bukur dhe shprehės, trup atletik por qė rrezikojnė me kalimin e viteve tė shtojnė peshė, falė dashurisė sė madhe qė kanė pėr ushqimin.

Bricjapi

Me njė pamje tė rreptė dhe pjekuri edhe kur janė tė rinj nė moshė, tė lindurit nė shenjėn e Bricjapit kanė njė zė tė thellė dhe tė bukur.Mund tė jenė ezmerė dhe lėvizjet e tyre tė jenė tė matura. Ata marrin njė qėndrim serioz qė i shkon pėr shtat karakterit tė tyre skeptik.

Lėkura e tyre ėshtė pika e tyre mė e ndjeshme dhe shpesh vuajnė dhe nga alergjitė.

Ujori

Tė lindurit nė shenjėn e Ujorit kanė ballė tė lartė, sy nė ngjyrė tė ēelur, pamje tė shpėrqendruar dhe profil tė zakonshėm.

Kėto janė karakteristikat kryesore pėr pamjen e jashtme tė Ujorėve, tė cilėt gjithashtu kanė njė ēiltėrsi dhe i presin njerėzit me buzėqeshje.

Trupi i tyre nuk ėshtė elegant por pėrkundrazi, shquhen pėr trup tė fortė dhe tė lidhur.

Peshqit

Tė lindurit nė shenjėn e Peshqve, dallojnė pėr mėnyrėn e tė ecurit, me hapa tė shpejtė por elegantė. Ata kanė gjithashtu flokė tė hollė, sy tė mėdhenj me vėshtrim tė veēantė.

Mund tė jenė tė gjatė apo tė shkurtėr, por sido qė tė jetė gjatėsia e tyre, bie nė sy harmonia nė sjellje dhe lėvizje.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@" SE

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė