Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

7 kėshilla pėr ta bėrė mė tė fortė lidhjen tuaj.

Shoqėria na tregon se na duhet dashuria tė jemi tė plotė, por shumė njerėz nuk e dinė fare se si marrėdhėniet e vėrteta dhe tė shėndetshme romantike duken.

7 kėshilla pėr ta bėrė mė tė fortė lidhjen tuaj.
7 kėshilla pėr ta bėrė mė tė fortė lidhjen tuaj.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/10/2017 12:59

Kur i krahasojmė marrėdhėniet tona aktuale me ato qė shohim tė paraqitura nė media, ėshtė e lehtė tė ndihemi sikur e jona po bie.

Filmat zakonisht pėrfundojnė vetėm nė fillim tė marrėdhėnieve romantike tė personazheve.

Filmat shtrembėrojnė imazhin e njė marrėdhėnieje romantike, duke vendosur njė standard tė paarritshėm.

Mė poshtė Perspekti ju jep disa sugjerime sesi tė mbani lidhjen tuaj tė fortė:

Kėrkoni ndihmė herėt.

Ēiftet mesatare presin gjashtė vjet para se tė kėrkojnė ndihmė pėr problemet martesore  dhe mbani nė mend, gjysma e tė gjitha martesave qė pėrfundojnė e bėjnė kėtė brenda shtatė viteve tė para. Kjo do tė thotė se ēifti mesatar jeton i palumtur pėr shumė kohė.

Ndrysho veten.

Ēiftet qė shmangin tė thonė ēdo mendim kritik kur diskutohen tema tė ndjeshme janė vazhdimisht mė tė lumturit.

Zbutni zėnkat tuaja.

Argumentet nė mėnyrė tipike pėrshkallėzohen kur njė partner bėn njė vėrejtje kritike ose pėrbuzėse nė njė ton konfrontues. Sillni probleme me butėsi dhe pa fajėsim.

Pranoni ndikimin.

Njė martesė arrin deri nė masėn qė burri mund tė pranojė ndikim nga gruaja e tij. Njė partneritet i vėrtetė ndodh kur burri dhe gruaja pranojnė ndikim nga njėri-tjetri.

Standarde tė larta.

Ēiftet e lumtur kanė standarde tė larta pėr njėri-tjetrin qė nga fillimi. Ēiftet mė tė suksesshme janė ato qė, madje edhe si porsamartuar, refuzojnė tė pranojnė sjellje dėmtuese nga njėri-tjetri. Sa mė i ulėt ėshtė niveli i tolerancės pėr sjellje tė keqe nė fillim tė njė marrėdhėnieje, aq mė i lumtur ēifti do tė jetė.

Mėsoni tė ndreqni dhe dilni nga argumenti.

Ēiftet e suksesshme dinė tė dalin nga njė argument. Pas njė zėnke, dėmi riparohet duke pėrdorur pėrpjekje qė pėrfshijnė ndryshimin e temės nė diēka krejt tjetėr; duke pėrdorur humor; duke thėnė njė vėrejtje tė kujdesshme etj.

Pėrqendrohuni nė anėn e ndritshme.

Kur diskutohen problemet, ēiftet e suksesshme bėjnė tė paktėn pesė herė mė shumė deklarata pozitive pėr njėri-tjetrin dhe marrėdhėnien e tyre sikurse ato negative.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
6NOED

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė