Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė kuptoni qė dikush ėshtė dashuruar me ju bazuar nė shenjėn e tij tė horoskopit?

Dėshiron tė dish se si dashurohen shenjat e ndryshme tė horoskopit dhe cilat janė ato tipare apo veēori qė i bėjnė shenjat e ndryshme tė zodiakut tė "ēmenden" dhe tė "lėnė kokėn" pas dikujt?

Si tė kuptoni qė dikush ėshtė dashuruar me ju bazuar nė shenjėn e tij tė horoskopit?
Si tė kuptoni qė dikush ėshtė dashuruar me ju bazuar nė shenjėn e tij tė horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/10/2017 13:59, Ndryshuar: 11/10/2017 21:02

Zbulo mė poshtė se i dashurohet ēdo shenjė e horoskopit:

Dashi (21 Mars - 20 Prill)

Shenja e Dashit dashurinė do ta provojė para se ti lejojė vetes tė dashurohet me dikė pa e njohur mirė. Nėse dashi pėlqen dikė, atėherė do ta ftojė e do tė dėshirojė tė kalojė kohė dhe vetėm pasi ta ketė ndenjur nga afėr me atė person, atėhere merr vendimin nėse ja vlen tė krijojė njė lidhje dashurie apo jo.

Demi (21 Prill - 20 Maj)

Shenja e Demit dashurohet me shumė pasion dhe dashuria e tyre nė pėrgjithėsi ndodh "me shkim tė parė". Por nga ana tjetėr ata janė shumė tė dhėnė pas shtėpisė dhe familjes, por vendimin pėr hapin e rėndėsishėm e hedhin me mendje e jo me zemėr, vetėm pasi tė kenė analizuar mirė situatėn dhe gjendjen socio-financiare tė partnerit nga "A deri nė Z".

Binjakėt (21 Maj - 20 Qershor)

Binjakėt janė ndėr shenjat mė pasionante tė horoskopit. Ata dashurohen nė mėnyrė shumė impulsive por ndodh qė zhgėnjehen dhe lodhen shpejt nga partneri pasi e kanė idealizuar mė tepėr seē duhet. Dhe ndodh qė pas shumė eskperiencave afat shkurtra, Binjakėt e gjejnė dashurinė e tyre tė vėrtetė tek dikush qė askush nuk mund ta merrte me mend dhe me tė cilin janė gati tė kalojnė gjithė jetėn.

Gaforrja (21 Qershor - 22 Korrik)

Gaforrja e ka shumė frikė dashurinė, pasi nuk dėshiron pėr asnjė arsye nė botė ti prishet qetėsia dhe komoditeti me tė cilin janė mėsuar. Por kur dashurohen, Gaforret humbasin kokė e kėmbė dhe kujdesen shumė pėr partnerin e tyre dhe pėr ta mjafton qė mos t'ju mungojė asgjė nga jeta e mėparshme prej beqari/eje qė tė vendosin tė hedhin hapin e tyre tė rėndėsishėm.

Luani (23 Korrik - 22 Gusht)

Shenja e Luanit e ka nė karakter tė ndihet i/e dėshiruar nga tė tjerėt dhe do ti bėjė tė gjithė tė ēmenden pas tij/saj. Prandaj edhe kur dashurohen ata nuk mund ta pranojnė lehtėsisht dhe hapur kėtė fakt dhe bėjnė ēmos qė tė jetė pikėrisht partneri ai qė do dashurohet me ta dhe do t'ju bėjė i pari propozimin.

Virgjėresha (23 Gusht - 22 Shtator)

Pėr Virgjėreshėn dashuria ėshtė shumė e rėndėsishme dhe pėr tė ajo ose duhet tė jetė ashtu siē duhet dhe sipas idealeve ose mė mirė mos tė jetė fare. Prandaj tė lindurit e shenjės sė Virgjėreshės e analizojnė mirė personin qė ju pėlqen dhe nėse ai/ajo i pėrshtatet standarteve dhe idealeve tė krijuara nė imagjinatėn e tyre, atėherė ata lidhen me dashurinė e tyre deri nė fund tė jetės. Por nėse Virgjėresha kupton se personi me tė cilin janė dashuruar ėshtė larg pritshmėrive, ateherė e largojnė menjėherė nga vetja pa u penduar.

Peshorja (23 Shtator - 22 Tetor)

Peshoret nė pėrgjithėsi bien nė dashuri mė tepėr pėr shkak tė vet idesė sė tė qėnit tė dashuruar se sa pėr shkak tė vet personit. Atyre ju pėlqen romanticiteti, darkat me qirinj por janė shumė tė pavendosur kur bėhet fjalė tė fillojnė njė lidhje serioze. Dhe kur e shohin se situata "po nxehet" mundohen tė zhduken pasi nuk duan impenjime tė cilat mund ti lėndojnė. Tek ata mund tė afrohet vetėm dikush qė i bėn tė kuptojnė se bota e tij/saj nuk do tė shkatėrrohet edhe nėse ata do tė rrinė bashkė apo nėse mes tyre do tė krijohet njė lidhje serioze.

Akrepi (23 Tetor - 21 Nėntor)

Akrepat janė tipa qė nėse dashurohen me dikė, ata dashurohen "deri nė vdekje". Pra pėr ta dashuria ėshtė njė dhe e vetme e nėse e gjejnė nuk e lėshojnė mė kurrė. Madje edhe nėse fati nuk e sjell nė mėnyrė tė tillė qė tė lidhin jetėn me personin e tyre tė zemrės, ata nuk dashurohen mė kurrė me askėnd tjetėr por i qėndrojnė besnikė dashurisė sė tyre tė parė dhe tė vėrtetė.

Shigjetari (22 Nėntor - 21 Dhjetor)

Shenja e Shigjetarit ėshtė gjithnjė nė kėrkim tė dashurisė ideale dhe tė pasionit tė papėrmbajtur. Prandaj atyre anjėherė nuk ju mbushet mendja pėr askėnd para se tė kenė bėrė kėrkime tė detajuara pėr personin qė ju pėlqen dhe para se tė kenė zbuluar ēdo gjė lidhur me tė dhe nėse ai/ajo nuk i pėrshtatet idealeve, ateherė nuk i lejojnė vetes tė dashurohen. Ata do tė vazhdojnė tė kėrkojnė deri sa tė gjejnė "shpirtin binjak" e nėse ideali nuk duket nė horizont, atėherė ata vendosin se dashuria e vėrtetė nuk ekziston dhe sė ajo gjendet vetėm nė pėrralla.

Bricjapi (22 Dhjetor - 19 Janar)

Shenja e Bricjapit nuk dashurohet kurrsesi "me shkim tė parė", po ashtu si shumė gjėra nė jetė pėrpiqet qė edhe dashurinė ta kontrollojė dhe ta planifikojė. Shigjetari bėn njė listė tė detajuar tė tė gjitha cilėsive qė duhet tė ketė partneri ideal dhe nėse dikush i ka ato cilėsi, atėherė i lejon vetes tė ndihet mė i/e lirė dhe tė dashurohet "kokė e kėmbė" me personin "e duhur".

Ujori (20 Janar - 18 Shkurt)

Shenja e Ujorit pothuajse nuk dashurohet fare, pėr vet faktin se "dashurohet" me ēdo gjė. Pėr ta bota ėshtė shumė e bukur dhe nė ēdo gjė e nė ēdo kėnd ata arrijnė tė gjejnė diēka unike. Madje ndodh qė edhe pse mund tė ndėrtojnė jetėn me dikė, nuk arrijnė dot ta kuptojnė apo ta pranojnė se janė dashuruar. Ata e pranojnė se janė vėtetė tė dashuruar vetėm kur mund tė kenė kaluar shumė vite.

Peshqit (19 Shkurt - 20 Mars)

Peshqit janė ndėr ato shenja tė cilėt janė gjithnjė nė kėrkim tė dashurisė pasi pa dashuri ata ndihen nė kuptimin e mirėfilltė tė fjalės "si peshku pa ujė". Por dashuria pėr ta nuk ėshtė diēka qė zgjat gjithė jetėn, ėshtė mė tepėr pasion dhe ndjenjė romantike prandaj nuk e kanė shumė problem tė krijojnė "romanca" edhe pse mund tė jenė nė njė lidhje serioze me dikė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^i*f*

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė