Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Zbuloni ēfarė keni qenė nė tė shkuarėn tuaj sipas astrologjisė!

Ju qė besoni nė astrologji, nė kėtė artikull keni tė renditur shenjėn tuaj tė horoskopit dhe ēfarė zbulon ajo pėr jetėn tuaj nė tė kaluarėn.

Zbuloni ēfarė keni qenė nė tė shkuarėn tuaj sipas astrologjisė!
Zbuloni ēfarė keni qenė nė tė shkuarėn tuaj sipas astrologjisė!
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 12/10/2017 13:31

Shumė interesant ėshtė fakti, se karakteristikat nė jetėn tuaj nė tė kaluarėn, tregojnė shumė pėr ju, nė tė tashmen.

1. Dashi

Nėse jeni njė Dash, atėherė jeta juaj e mėparshme ka qenė e dominuar nga Peshqit. Dikur ke jetuar njė jetė me shumė pėrgjegjėsi dhe analizoje ēdo gjė me detaje. Nė jetėn tuaj sot, jeni tė gjithė me fillime tė reja dhe njė jetė tė lirė. Dikur keni jetuar njė jetė ku nuk jeni drejtuar nga emocionet. Tani, ju mendoni se ėshtė koha pėr njė jetė mė dinamike, ku jeni pėrgjegjės pėr emocionet tuaja.

2. Demi

Jeta juaj e kaluar ka qenė e dominuar nga shenja e dashit. Ju keni pasur disa tendenca ushtarake nė jetėn e kaluar, pra shumė tė kontrolluar. Mund tė keni qenė edhe mėsues nė njė shkollė. Tani, jeta juaj ka mė shumė rehati personale dhe kėnaqėsi.

3. Binjakėt

Demi ėshtė nė shenjėn tuaj nė tė kaluarėn. Nė njė jetė tė kaluar nuk keni qenė tė interesuar pėr anėn intelektuale. Tani, jeni bėrė objektiv dhe dėshironi tė mėsoni gjėra tė reja nė jetė.

4. Gaforrja

Nga njė jetė tė kaluar ka qenė e dominuar nga Binjakėt. Keni qenė tė fokusuar nė pėrgjegjėsi, nė shtėpi dhe familje. Frika nga realiteti jo i mirė ka ardhur nga Binjakėt. Dikur keni qenė njė shitės, orator, apo shkrimtar. Tani, ju jeni tė gatshėm tė paguani pėr tė pasur mė shumė vėmendje pėr emocionet dhe pėr jetėn tuaj.

5. Luani

Nė jetėn e dikurshmė ju keni qenė Gafore, prandaj e keni pasur tė vėshtirė tė gjenit dashurinė e vėrtetė. Keni qenė tip social dhe keni pėrjetuar karmėn. Tani, ju doni tė keni dashurinė nga njerėzit tuaj tė dashur, duke mos e lėnė egon tju bėjė egoistė, pasi nė jetėn e dikurshme e keni paguar kėtė sjellje.

6. Virgjėresha

Nė jetėn e tanishme ju bėni pėr tė tjerėt, sepse ju vini nga dominimi i luanit nė jetėn e dikurshme, ku donit tė ishit nė qėndėr tė vėmendjes. Ju i keni injoruar njerėzit qė kanė bėrė shumė pėr ju nė jetėn e dikurshme. Tani ju keni ndryshuar, pasi merrni mė shumė pėrgjegjshmėri pėr gjėrat qė ndodhin nė jetėn tuaj.

7. Peshorja

Ju keni pasur tendencėn e Virgjėreshės dhe karmėn nga jeta e kaluar. Jeta e kaluar ndikon te frika qė keni tani pėr tė shkuar drejt gjėrave ekstreme. Tani e shikoni veten tuaj duke i pėrballuar mirė vėshtirėsitė e jetės.

8. Akrepi

Nė jetėn e dikurshme keni balancuar ēdo aspekt tė jetės pėr shkak tė frikės pėr tė qenė njė ekstremist. Ju mund tė keni pasur njė profesion ligjor dhe tė keni qenė tė fiksuar me drejtėsinė. Tani, ju doni tė jetoni pėr veten tuaj dhe tė ndihmoni tė tjerėt sipas kushteve tuaja.

9. Shigjetari

Nė jetėn e kaluar keni qenė tė dominuar nga Akrepi. Mendonit thellė dhe keni qenė shumė zemėrgjerė. Ju mund tė keni qenė tė privuar nga tė mirat e jetės, nė njė jetė tė kaluar kėshtu qė tani ju doni tė shihni, dėgjoni, shijoni, ndjeni ēdo gjė. Nuk kufizoheni lehtė ndaj gjėrave qė doni tė bėni.

10. Bricjapi

Dikur Bricjapi ka qenė i dominuar nga Shigjetari, ku kishte njė liri tė pakufizuar.Ju mund tė keni pėrjetuar disa karma nga tė tjerėt tė cilėt janė ndjerė tė injoruar apo tė braktisur. Ndoshta keni pasur ēdo gjė dhe kurrė nuk ia dinit vlerėn punės dhe vėshtirėsive.Tani ėshtė koha qė pėrgjegjshmėria tė kthehet te ju.

11.Ujori

Keni pasur njė jetė tė kufizuar tė dominuar nga Bricjapi. Tani ju keni njė jetė unike dhe pėrvoja krejt tė reja. Ju jeni duke lėvizur nga njė jetė me rregulla drejt njė bote ku fluturoni tė lirė.

12. Peshqit

Keni ardhur nė fund tė ciklit tė karmės.Nė jetėn e dikurshme keni shijuar shumė vetminė dhe keni qenė unik.Tani, jeni gati pėr tė qenė me tė tjerėt dhe tė lidheni me dikė. Peshqit tani janė tė hapur pėr pėrvoja shpirtėrore.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
D9%.^

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė