Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fakte pėr kafshėt

Kafshet kanė ende shumė gjėra tė pazbuluara nga njeriu, ju tregojmė disa nga faktet mė interesante pėr kafshėt.

Fakte pėr kafshėt
Fakte pėr kafshėt
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/10/2016 23:05

Macet e shpenzojnė 70% tė jetės sė tyre nė gjumė.

Syri i njė struci ėshtė mė i madh se truri i tij.

Bletėt mund tė shijojnė me anė tė kėmbėve tė tyre.

Milingonat nuk flenė kurrė.

Bletėt mund tė lėvizin krahėt e tyre 200 herė nė sekondė.

Njė buburrec mund tė jetojė deri nė 9 ditė pa kokė para se tė ngordhė.

Lopėt dhe demat kanė 4 stomakė.

Delfinėt mund tė shohin nėpėrmjet tingujve.

Zogjtė e llojit Kolibėr mund tė fluturojnė mbrapsht.

Oktapodi ka 3 zemra.

Kėrminjtė mund tė krijojnė njė sy tė ri ne rast dėmtimi tė syve ekzistues.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
NJR>g

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė