Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pse njerėzit inteligjentė nuk janė asnjėherė tė lumtur?

"Lumturia, te njerėzit inteligjentė, ėshtė gjėja mė e rrallė qė mund tė kem njohur"- Kur e ka thėnė kėtė, Ernest Hemingway, me siguri qė ka parė e ka njohur shumė njerėz.

Pse njerėzit inteligjentė nuk janė asnjėherė tė lumtur
Pse njerėzit inteligjentė nuk janė asnjėherė tė lumtur
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/10/2017 21:34

Lumturia ėshtė relative dhe subjektive por pėr shumė njerėz tė sukseshėm, tė pasurit njė familje dhe njė karrierė relativisht tė mirė, mjafton! Nė raste tė tjera, asgjė nuk mund ta sjellė lumturinė dhe ky ėshtė kryesisht rasti i njerėzve me inteligjencė mbi mesataren.

Vetmia, mėrzia e vazhdueshme e melankolia janė tiparet e tyre por kanė edhe disa karakteristika tė tjera:

1. Analizojnė ēdo detaj deri nė tepri

2. Kanė standarde tė larta

3. E kritikojnė veten mė shumė se ēduhet

4. Janė tepėr ambiciozė

5. Keqkuptohen shpesh

6. Shpesh i zhvillojnė vetė problemet psikologjike


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
;&+<*

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė