Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ja ēfarė mamaje jeni bazuar nė astrologji?

Tiparet tuaja si mama varen padyshim edhe nga shenja e horoskopit. Ja si?

Ja ēfarė mamaje jeni bazuar nė astrologji?
Ja ēfarė mamaje jeni bazuar nė astrologji?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/10/2017 15:28

Dashi

Njė Dash ka jetėn e vet dhe nuk ka frikė tė takojė mikeshat e veta. Njė mama Dash mund tė jetė shumė konkurruese, gjė qė e pėrēon edhe tek fėmijėt. Njė mama Dash nuk pėlqen tė humbasė dhe mund tė ndryshojė humor nėse gjėrat nuk shkojnė siē dėshiron.

Demi

Mamatė Dem pėlqejnė rutinėn dhe e dinė ēfarė ėshtė mė e mira pėr familjen e tyre. Kjo lloj nėne rrit fėmijė me moral dhe me kėmbė nė tokė.

Binjakėt

Mamatė Binjake janė gjithmonė nė ritmin e fėmijėve. Njohin teknologjinė dhe fėmijėt e dashurojnė natyrėn e tyre argėtuese. Megjithatė energjia e tyre e lartė mund tė prishė pak balancat nė shtėpi.

Gaforre

Mamatė Gaforre e kanė aq tė thellė ndjenjėn e mėmėsisė sa e njohin ende pa lindur. Janė shumė tė dhembshura dhe tė ndjeshme, por shpesh mund tė kenė luhatje humori dhe tė bėhen shumė protektive.

Luani

Nėnat Luanesha kanė energji dhe janė argėtuese, jo mė kot fėmijėt e adhurojnė energjinė e tyre. Janė shumė tė afta nė tė luajturit me tė vegjėlit, forcojnė imagjinatėn e tyre dhe kanė besim edhe pėrpara fėmijėve tė padisiplinuar. Nga ana tjetėr mund tė jenė shumė dramatike dhe tė ekzagjerojnė situatat mė tė vogla.

Virgjėresha

Tė organizuara, tė menēura dhe praktike. Nėnat virgjėresha kanė zakonet mė tė shėndetshme nga tė gjitha shenjat e tjera. Fėmijėt e tyre shpesh mund t'i konsiderojnė tė ashpra prej fiksimit me rregullat dhe strukturėn dhe mund tė ofendojnė dhe shoqet pėr mėnyrėn sesi rrisin fėmijėt e tyre.

Peshore

Nėnat Peshore janė shumė tė duruara dhe i japin fėmijėve mjaftueshėm hapsira pėr tė gabuar. Ato rrėnjosin moralin dhe kulturėn, por mund tė jenė tė paqėndrueshme dhe snobe sa i takon aftėsive prindėrore.

Akrepi

Je njė zemėr e re dhe e pavarur. Fėmijėt e tu janė tė predispozuar tė ndjekin shpirtin tėnd tė lirė dhe tė ecin sipas zemrės sė tyre, megjithėse tė tjerėt shpesh mund t'i quajnė tė ēuditshėm. Nuk vendosni kufij dhe fėmijėt ju shohin si shoqe mė shumė sesa mama.

Shigjetari

Sa aventurierė, aq edhe tė gatshėm pėr tė ndėrmarrė rreziqe, nėnat shigjetar janė gjithnjė gati pėr sfida tė reja dhe argėtim. Janė shumė tė zgjuara dhe shtyjnė fėmijėt e tyre tė lexojnė shumė, tė kėrkojnė aventura dhe mundėsi tė reja. Shpesh mund tė jenė tė paduruara dhe t'i ekzagjerojnė gjėrat.

Bricjapi

Je gur i fortė nė familje dhe tė gjithė tė shohin ty poėr frymėzim, sepse punon fort dhe gjithmonė i mbaron punėt. Fėmijėt tė shohin si shembull dhe do tė bėjnė gjithēka pėr tė qenė pasqyra juaj. Megjithatė ndonjėherė mund tė bėheni shumė serioze, ndaj pėrpiquni tė jeni mė tė qeshura dhe tė argėtoheni herė pas here.

Ujori

Do i bėni gjėrat ashtu siē vijnė, jeni spontane dhe disa herė njė mama shumė moderne. Nuk do jeni asnjėherė e mėrzitshme pėr fėmijėt tuaj. Do arrini tė gjeni balancėn e duhur pėr ēdo gjė.

Peshqit

Fėmijėt ju duan juve pėr aftėsinė qė keni pėr tė dashur pa kushte, tė dėgjoni dhe tė vendosni veten nė vendin e tyre. Gjithmonė do tė vendosni familjen para gjithēkaje, por shpesh mund tė dilni pasive-agresive kur gjėrat nuk shkojnė siē doni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
"HV>:

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė