Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mė thuaj nė ēfarė ore ke lindur tė tė them ēfarė karakteri ke

Zakonisht nė momentin qė lind njė bebe tė gjithė interesohen nė lidhje me ngjyrėn e syve, nga i ka trashėguar tiparet, si janė flokėt e tij, pra fillojnė tė interesohen mė tepėr nė lidhje me karakteristikat fizike tė fėmijės.

Mė thuaj nė ēfarė ore ke lindur tė tė them ēfarė karakteri ke
Mė thuaj nė ēfarė ore ke lindur tė tė them ēfarė karakteri ke
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/11/2017 12:51, Ndryshuar: 15/11/2017 19:53

Por, pse askush nuk i kushton rėndėsinė e duhur orarit tė lindjes?

Si ndikon orari i lindjes nė karakterin e fėmijės?

Sipas ekspertėve nėse fėmija do tė ketė lindur nė orėn:

00:00-02:00

Do tė ndihet i sigurt vetėm nė situata qė i pėrjeton gjithmonė. Pra do tė ketė disi frikė nga gjėrat e reja dhe eksperiencat qė nuk i ka pėrjetuar mė parė. Do tė preferojė tė ketė njė rutinė tė pėrditshme.

02:00-04:00

Do tė jetė njė tip kurioz dhe kjo do ta bėjė qė tė ketė dėshirė tė kryejė aventura tė vazhdueshme gjatė jetės. Do tė ketė edhe aftėsi nė komunikim, do tė dojė leximin, muzikėn e mirė, dhe udhėtimet.

04:00-06:00

Do tė jenė ėndėrrimtarė tė mėdhenj dhe romantikė. Do tė pėlqejė t'i ndajė gjėrat me tė tjerėt si edhe tė inkurajojė njerėzit qė e rrethojnė. Do tė jetė edhe tip kokėfortė.

06:00-08:00

Do tė jenė tipa kėrkues dhe dyshues, qė do tė kenė nevojėn e aprovimit tė personave tė tjerė nė lidhje me atė qė bėjnė edhe pse mund tė jenė lider tė mirė.

08:00-10:00

Do tė pėlqejė meditimin dhe vetminė. Do tė pėlqejė jetėn e qetė dhe do tė jetė tepėr bujar.

10:00-12:00

Do tė pėlqejnė tė jenė nė shoqėrinė e njerėzve tė ndryshėm, tė njohin njerėz tė rinj dhe tė ndajnė eksperienca.

12:00-14:00

Do tė jenė tipa qė do tė mund tė zgjidhin shumė probleme pa u trembur apo stepur. Babai do tė jetė pika e dobėt dhe shembulli nė jetė.

14:00-16:00

Do tė jenė aktivė dhe aventurierė.

16:00-18:00

Do tė ketė njė karakter kompleks dhe jo tė lehtė. Do tė jetė energjik por nuk do tė ketė shumė miq duke qėnė se nuk ka besim.

18:00-20:00

Do tė jenė bujarė, altruistė, dhe tė kuptueshėm. Do tė jenė edhe joshės tė mėdhenj.

20:00-22:00

Do tė jetė njė person i gatshėm pėr tė ndihmuar tė gjithė qė kanė nevojė. Do tė jetė shpesh edhe mė i mirė nga sa duhet.

22:00-24:00

Do tė kenė njė karakter tė drejtpėrdrejtė dhe nuk do tė kenė frikė. Janė tė vendosur dhe energjikė.

Nė cilėn orė keni lindur ju?

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
/cd,R

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.