Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mė thuaj shenjėn e horoskopit tė tė them ēfarė tipi ke

Me siguri ndonjėherė jeni konfuz dhe nuk dini ēfarė tė mendoni pėr veten. Jam nevrik apo i pėrmbajtur?

Mė thuaj shenjėn e horoskopit tė tė them ēfarė tipi ke
Mė thuaj shenjėn e horoskopit tė tė them ēfarė tipi ke
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/11/2017 17:26

Nė pamje tė parė duket njė situate pa krye, por duhet tė kujtoheni se nė ndihmė iu vjen horoskopi. Ai tregon pėr ēdo shenjė tė tijėn mė sė mirė. Ēdo shenjė e tij grindet, zemėrohet, acarohet, stresohet, lumturohet, pėrmbahet, qeshur etj. Nė kėtė artikull horoskopi do tė na ndihmojė tė kuptojmė se ēfarė temperamenti kemi, dhe qėndrimet qė ne mbajmė nė situata tė ndryshme.

Mė poshtė do tė shikoni se ēfarė temperamenti ju karakterizon, Perspekti ju sugjeron qė pasi ta keni lexuar kėtė artikull, tė reflektoni mė shumė nė temperamentin tuaj, pra tė ndreqni situatat nė tė cilat kaloni.

Dashi

Pėr ty tė zihesh ėshtė pak a shumė si tė shkėmbesh ca biseda mes miqsh. Zemėrohesh shumė lehtė dhe reagon shpejt dhe furishėm, duke e ēuar mė tej pėrplasjen. Nė njė zėnkė arrin tė njohėsh me tė vėrtetė personin qė ke pėrballė. Sidoqoftė, zėnkat tuaja zhduken me tė njėjtėn shpejtėsi me tė cilėn lindin dhe ju keni pėrparėsi tė madhe tė mos ndieni indinjatė kundėr kundėrshtarėve tuaj tė mėparshėm. Tė zihesh tė ndihmon t'i bėsh marrėdhėniet mė pak tė sheshta. Pėrpos kėsaj, ju bėni pjesė tek shenjat luftarake tė zodiakut!

Demi

Tė grindesh me ty mund tė jetė vėrtet dėrrmuese. Kur dikush tė bėn tė humbėsh besimin (dhe nuk ėshtė e lehtė), pėrballja vjen nė njė mėnyrė shumė instiktive dhe shpesh agresive. Kur arrini tek zėnka, mirėkuptimi juaj zhduket dhe shndėrrohesh nė njė person tė ashpėr dhe kokėfortė. Nė tė gjitha grindjet tuaja transmetohet xhelozia dhe posesiviteti juaj. Tė gjesh qetėsinė mund tė jetė akoma mė e vėshtirė, dhe ke nevojė pėr njė kohė tė gjatė qė tė kesh pėrsėri raport me kundėrshtarin tėnd.

Binjakėt

Kur grindeni, bėheni tė padurueshėm dhe fyeni kundėrshtarin tuaj me ligėsi. Nė fakt, inteligjenca juaj ju tregon se cilat janė pikat e dobėta dhe plagėt e hapura tė personit me tė cilin po pėrballeni. Nuk ka nevojė tė jeni tė vetėdijshėm pėr gjithēka qė ju thoni kur jeni nė zemėrim e sipėr, sepse pėrndryshe askush nuk do tė arrinte tė bėnte paqe me ju. Ju kėrkoni falje mjaft lehtė, dhe nuk e besoni as vetė, por nė shumicėn e rasteve e bėn kėtė sepse tė leverdis tė mbash marrėdhėnie tė mira me atė person.

Gaforrja

Ankesat tuaja tė vazhdueshme dhe ndjeshmėria juaj tė bėjnė shpesh tė zihesh me njerėz qė guxojnė tė lėndojnė ndjeshmėrinė tuaj. Jeni njė person shumė i butė dhe ju pėlqeni tė bėni viktimėn dhe ta bėni personin qė keni pėrballė tė ndjehet fajtor. Megjithatė, mos i thoni gjithmonė gjėrat nė fytyrė. Edhe pse duket se pajtoheni, thellė brenda vetes ke njė zemėrim tė madh ndaj personit qė je zėnė dhe qė tė ka zemėruar.

Luani

Nuk ju pėlqejnė provokimet dhe kur dikush ekzagjeron, ulėrima juaj mund tė dėgjohet nga ana tjetėr e botės. Ju jeni njė person shumė instiktiv dhe nervozoheni mjaft lehtė. Ju dėshironi qė tė tjerėt tė shohin tek ju njė figurė autoritative qė do t'ju bindej pa pasur nevojė pėr njė pėrleshje tė vėrtetė. Por nėse kjo nuk ndodh, nuk tėrhiqesh pas dhe pėrballeni me kundėrshtarin tuaj me guxim dhe besnikėri, dy nga karakteristikat tuaja pėr tė cilat gjithmonė tregoni krenari tė madhe.

Virgjėresha

Mė shumė se tė zihesh, ty tė pėlqen tė ngacmosh tė tjerėt dhe tė vazhdosh derisa tė arrish kufirin e durimit. Dhe gjithmonė ju duket se zėnkėn e fillojnė tė tjerėt dhe jo ju. Kur zihesh arrin tė mbash njė distancė tė madhe dhe nuk i jep kėnaqėsinė kundėrshtarit tė tė shikojė duke vuajtur apo duke qarė. Preferoni tė pėrgjigjeni me fjalė tė mprehta dhe cinike. Mund tė mbetesh mbresėlėnės, edhe para dikujt qė ju ngacmon, bėrtet apo hedh objekte mbi ju.

Peshorja

Ju e urreni tė grindeni. As nuk arrin ta konceptosh pėrse njerėzit zihen, madje edhe nėse dikush ju sfidon apo ju provokon, pėrpiqesh tė jesh diplomate dhe tė pėrballesh mirė me kundėrshtarin. Pėr ju nuk ėshtė e domosdoshme tė tregoni tė vėrtetėn, dhe preferoni tė thoni edhe disa gėnjeshtra tė vogla. Ju nuk e kuptoni, por duke u pėrpjekur tė kėnaqni gjithmonė tė gjithė, nė tė vėrtetė nuk kėnaqni kurrė askėnd dhe i bėni tė ndihen shumė nė siklet njerėzit qė zihen me ju.

Akrepi

Ju jeni njė person jashtėzakonisht i dyshimtė: tė zihesh me ty ėshtė e thjeshtė. Mjafton tė prekni njė nga ato pika (dhe ka kaq shumė) qė lėndojnė ndjeshmėrinė tuaj ose pushtojnė privatėsinė tuaj. Kur zihesh i nxjerr fundin: ju humbni kontrollin dhe britmat tuaja janė aq tė forta saqė e frikėson personin qė ke pranė. Dhe nuk tė intereson nėse ke tė drejtė apo jo: nė ēdo rast ti betohesh se zėnka nuk ėshtė pėr fajin tėnd. Dhe gjithmonė fajėson tė tjerėt.

Shigjetari

Tė zihesh me ty ēon nė lodhjen e personit qė keni pėrballė. Jeni njė person pasionant dhe kur zihesh vini nė lėvizje ēdo gjest tuajin. Janė pikėrisht fjalėt tuaja qė e bezdisin kundėrshtarin: ti do qė tė kesh tė drejtė me ēdo kusht, saqė pėr tė mos e pranuar qė je nė anėn e gabuar, shpik shpjegime sa tė ēuditshme aq edhe tė bezdisshme. Grindja me ju nuk ka fund dhe shpesh rivali juaj dorėzohet, sepse nuk do tė dėgjojė mė fjalė nga ju.

Bricjapi

Nuk kuptohet kurrė nėse do tė zihesh apo jo, sepse kur zemėrohesh, bėhesh njeri i akulltė: asgjė nuk ju shqetėson dhe nuk ju prek. Nuk pranon tė arsyetosh me personin qė ke pėrpara, dhe vazhdoni tė mbani argumentet tuaja me kokėfortėsi tė madhe. Ju doni qė tė ketė rregulla edhe kur ziheni, nė mėnyrė qė ju dhe kundėrshtari juaj tė mund tė bėni lėvizjet tuaja. Nuk e pranoni qė dikush t'ju flasė dhe t'ju zemėrojė, apo tė vėrė duart mbi ju.

Ujori

Ti do tė zihesh vetėm kur e vendos ti, dhe me gjasė nuk ndodh kaq shpesh. Kur tė tjerėt ju provokojnė, tregohesh indiferent dhe i bėn tė ndihen akoma mė shumė nervozė. Nuk u jep rėndėsi as fjalėve dhe as veprimeve tė atyre qė duan tė zihen me ty. Ju zakonisht nuk i pranoni padrejtėsitė ose qė tė vihen nė diskutim gjėra pėr tė cilat keni siguri matematikore. Dhe pastaj je ti ai qė bėrtet aq shumė saqė u dukesh i ēmendur tė tjerėve: por pse ke nevojė tė bėrtasėsh kur ke tė drejtė?

Peshqit

Kur zihesh me ty duket sikur po pėrjeton njė film aksion: bėn skena tė tilla dramatike, qė as edhe njė aktor nuk do tė ishte kaq i zhurmshėm. Ju pėlqen tė grindeni dhe ankoheni vazhdimisht pėr ndonjė gjė qė nuk shkon siē dėshironi. Jeni ju zakonisht qė e filloni grindjen dhe pastaj bėhesh si i lėnduar. Megjithatė, jeni ju qė bėni njė hap mbrapa dhe tregoheni i gatshėm qė tė bėni paqe me kundėrshtarin. Nėnshtrim apo urtėsi e madhe?


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
-/'Xf

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė