Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi javor 20 Nėntor 2017 - 26 Nėntor 2017. Kėto janė shenjat mė me fat.

Perspekti sjell pėr ju parashikimet javore pėr cdo shenjė.

Horoskopi javor 20 Nėntor 2017 - 26 Nėntor 2017. Kėto janė shenjat mė me fat.
Horoskopi javor 20 Nėntor 2017 - 26 Nėntor 2017. Kėto janė shenjat mė me fat.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/11/2017 12:11

Dashi

Falė ndikimit tė Marsit do tė pėrballeni me situata jo shumė tė kėndshme pėr shenjėn tuaj, por pėr fat do tė jenė yjet ata qė do t'ju vijnė nė ndihmė ditėn e martė dhe tė mėrkurė. Venusi nė shenjėn tuaj do tė bėjė qė t'ju ndizen pasionet dhe do ta pėrjetoni mė mirė ēdo raport. Kurse tė mėrkurėn do tė ndjeni ndikimin e Diellit dhe do t'ju pėrfshijė njė valė entuziazmi. Nė pėrgjithėsi do tė jetė njė javė e mbarė ku nuk do tė mungojė zbavitja.

Demi

Ky nuk ėshtė aspak njė sezon i mėrzitshėm pėr tė lindurit e shenjės sė Demit, sepse me Plutonin nė shenjėn tuaj do tė ndiheni mė energjikė dhe plot pasion. Duke filluar nga dita e mėrkurė Dielli do tė kalojė nė kėtė shenjė, duke ju shkaktuar emocione pozitive. Kurse falė ndikimit tė Neptunit do t'i keni idetė mė tė qarta dhe do t'ju ngjallen shpresa tė reja. Do t'u kushtoni vėmendje vetėm atyre gjėrave qė kanė vėrtet njė kuptim pėr ju.

Binjakėt

Shpesh herė mendja juaj hiperaktive ju pengon tė pėrqendroheni pėr njė kohė tė gjatė nė gjėrat e rėndėsishme. Duke filluar nga kjo javė, falė ndikimit tė Neptunit, do tė mund tė vini rregull nė mendimet tuaja dhe do t'u pėrkushtoheni ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me tė ardhmen, karrierėn dhe fatin tuaj. Kėtė javė nuk do ta keni Diellin nė shenjė dhe mund t'ju bjerė entuziazmi. Tė shtunėn, falė pranisė sė Mėrkurit dhe Uranit nė shenjėn tuaj, do tė ndiheni sėrish tė gjallėruar. Pėr fat do tė jetė njė ditė feste.

Gaforrja

Me raste zemra juaj bujare ju ndikon nė zgjedhjet qė bėni, duke shkuar ndoshta dhe kundėr bindjeve tuaja, vetėm e vetėm qė tė pėrmirėsoni raportet nė ēift. Gjatė ditėve nė vazhdim, falė ndikimit tė Venusit, do tė pėrpiqeni t'u pėrshtateni tė tjerėve, por nuk do tė bėhet fjalė pėr njė moment dobėsie por pėr njė veprim tė zgjuar nė mėnyrė qė tė qetėsoni shpirtin. Me Neptunin nė shenjėn tuaj do tė mund ta perceptoni mė mirė realitetin. Ju kėshillohet t'i merrni gjėrat me qetėsi.

Luani

Ndonjėherė ndjeni dėshirėn pėr t'u arratisur, tė shkėputeni nga gjithēka qė e bėn tė tashmen tuaj jo dhe aq interesante dhe qė duket sikur po ju zė frymėn. Pėr fat, duke filluar nga dita e mėrkurė, Dielli do tė jetė nė pozicion tė favorshėm pėr shenjėn tuaj. Kėshtu do tė jeni gjithmonė buzėqeshur dhe nuk do t'ju mungojnė rastet pėr t'u argėtuar dhe pėr ta bėrė tė tashmen tuaj mė tė kėndshme. Nė fundjavė do ta keni tė lehtė tė pėrshtateni me ēdo situatė. Tregohuni vigjilentė.

Virgjėresha

Ju e dini shumė mirė se pėr ta realizuar diēka nuk mjafton vetėm dėshira, por duhet edhe qė t'i keni idetė tė qarta dhe tė angazhoheni maksimalisht. Duke filluar nga dita e mėrkurė, falė ndikimit tė Neptunit, do tė mund tė kuptoni se ēfarė duan tė tjerėt prej jush dhe marrėdhėnia me ta do tė jetė mė e lehtė. Nuk do t'ju mungojnė idetė dhe imagjinata nė fundjavė dhe do tė jeni nė gjendje t'i kapni gjėrat me intuitė.

Peshorja

Marsi ushtron njė ndikim tė vazhdueshėm nė shenjėn tuaj, duke ju bėrė qė tė ndiheni mė energjikė dhe bashkėpunues me personat qė keni pėr zemėr. Tė martėn, falė ndikimit pozitiv tė yjeve, do tė merrni pėrsipėr angazhime tė shumta dhe do tė mund ta kaloni kohėn me argėtime. Dielli do tė ndriēojė nė shenjėn tuaj dhe kjo do tė reflektohet edhe nė sjelljen tuaj gjė qė do tė vihet re dhe nga tė tjerėt. Ky ėshtė momenti i duhur qė t'i kushtoni vėmendje njė shqetėsimi fizik.

Akrepi

Ndikimi i Venusit gjatė kėsaj jave do tė jetė i dukshėm pėr shenjėn tuaj dhe ka pėr t'ju pėlqyer me siguri. Do tė ndjeni dėshirėn pėr t'u argėtuar dhe pėr tė bėrė gjėra tė bukura me personat pranė jush. Falė pranisė sė Neptunit nė kėtė shenjė do tė jeni nė gjendje tė kuptoni mė mirė se ēfarė ju pėlqen dhe ēfarė do t'jua gjallėronte kėto ditė tė fundit tė sezonit. Pėrpiquni tė shtunėn tė kuptoni nėse mund tė realizoni njė projekt nė bashkėpunim me dikė tjetėr. Nuk do t'ju mungojė imagjinata.

Shigjetari

Ka raste kur gjėrat qė zgjasnin prej njė pėrjetėsie ndryshojnė brenda njė ēasti. Gjatė ditėve nė vazhdim situata do tė ndryshojė me shpejtėsi falė ndikimit tė yjeve, duke ju dhėnė mė shumė shpresė pėr tė ardhmen. Gjithēka do tė ndodhė tė mėrkurėn, atėherė kur edhe ndikimi i Neptunit do tė ndihet mė shumė nė shenjėn tuaj dhe ju do t'i keni idetė mė tė qarta. Falė pranisė sė Diellit nė shenjėn tuaj do tė viheni nė qendėr tė zodiakut. Nė fundjavė, falė pranisė sė njerėzve simpatikė, argėtimi ėshtė i sigurt.

Bricjapi

Pėrpiquni ta bėni sa mė tė kėndshme situatėn nė tė cilėn ndodheni. Tė martėn dhe tė mėrkurėn do tė keni gjithė mbėshtetjen e mundshme tė yjeve. Prania e Neptunit nė shenjė do t'ju ndihmojė tė pėrmirėsoni sjelljen nė publik, t'u pėrmbaheni rregullave dhe normave etike. Nuk ėshtė ky momenti i pėrshtatshėm pėr tė shfaqur dyshime dhe pėr tė bėrė pyetje. Fati do tė jetė nė anėn tuaj vetėm atėherė kur tė mos ju mungojė kurajoja.

Ujori

Gjatė ditėve tė para tė javės do tė keni ndjesinė se duhet tė bėni maksimumin dhe e gjithė kjo falė ndikimit qė ushtron Venusi nė shenjėn tuaj. Do t'ju duhet tė tregoheni tė kujdesshėm dhe tė angazhoheni shumė pėr diēka nė tė cilėn nuk keni shumė besim. Tė mėrkurėn gjėrat do t'ju ecin mbarė nė aspektin sentimental. Falė ndikimit pozitiv tė Diellit dialogu nė ēift do tė pėrmirėsohet. Nė fundjavė do tė keni ide origjinale dhe nuk do t'ju mungojė fantazia.

Peshqit

Pikėrisht atėherė kur mendojmė se e kemi nė kontroll gjithēka, mund tė shprehemi lirshėm dhe tė jemi vetvetja. Neptuni nuk do tė shkaktojė mė pėshtjellim nė shenjėn tuaj, duke i hapur udhėn fillimit tė njė sezoni tė ri. Falė pranisė sė Diellit nė shenjėn tuaj, situata do tė jetė pozitive dhe do tė mund t'u pėrkushtoheni veprimtarive praktike. Kėshtu nė fundjavė, falė energjisė sė rigjetur, do tė mund tė pėrballoni mė mirė ndryshimet qė dikush do t'jua imponojė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
U23h!

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.