Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Astrologjia Egjiptiane - Cila shenjė jeni dhe ēfarė ju karakterizon?

Shumica e njohurive pėr astrologjinė egjiptiane vjen nga njė disk prej guri prej 12 inēėsh dhe i krijuar rreth 50 B.C (Koha e Kleopatrės).

Astrologjia Egjiptiane - Cila shenjė jeni dhe ēfarė ju karakterizon?
Astrologjia Egjiptiane - Cila shenjė jeni dhe ēfarė ju karakterizon?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/11/2017 03:45, Ndryshuar: 15/12/2017 14:22

Disku u zbulua nė Tempullin e Hathorit nė Egjiptin Qėndror. Tani ndodhet nė Luvėr ku vizitorėt mund tė shohin se 12 muajt janė ndarė nė 12 perėndi dhe perėndesha. Nga mbishkrimet nė Tempullin e Hathorit, kėto hyjni mendohet tė ndikojnė nė personalitetet e njerėzve, ashtu si shenjat e sotme tė zodiakut. Kėshtu qė gjeni mė poshtė perėndinė tuaj dhe lexoni ēfarė thotė pėr ju.

Thoth (29 Gusht - 27 Shtator)

Thoth ishte perėndia e hėnės dhe drejton mėsimin dhe imagjinatėn.

Veēoritė pozitive:

Kreativ, analitik, keni memorie tė shkėlqyer, jeni i zoti, sistematik dhe bujar.

Veēoritė negative:

Materialist, vetėkritik, pesimist.

Puna e ėndrrave:

Gazetar, muzikant, agjent, profesor.

Horus (28 Shtator - 27 Tetor)

Horus ishte perėndia e diellit qė mbronte dhe drejtonte faraonėt.

Veēoritė pozitive:

Besnik, i mbroni shumė njerėzit e dashur, keni vetėbesim, jeni optimist.

Veēoritė negative:

Kokėfortė, jeni tė pavėmendshėm, pa takt.

Puna e ėndrrave:

Sportist ose politikan

Wadjet (28 Tetor - 26 Nėntor)

Wadjet ėshtė konsideruar perėndesha e diturisė dhe qė ka dekoruar kurorat e faraonėve.

Veēoritė pozitive:

Jeni tė arsyeshėm, tė duruar, punėtor, ambicioz, tė disiplinuar dhe tė vėmendshėm.

Veēoritė negative:

Cinik, arrogant, dorėshtrėnguar.

Puna e ėndrrave:

Inxhinier ose arkitekt.

Sekhmet (27 Nėntor - 26 Dhjetor)

Sekhmet ishte perėndesha eluftės, e zjarrit dhe e shėrimit.

Veēoritė pozitive:

Inteligjent, elokuent, intuitiv, atletik, kureshtar, energjik.

Veēoritė negative:

Tė paduruar, grindavec, impulsive, nuk pranoni humbjen

Puna e ėndrrave:

Pedagog ose prezantues.

Sphinx (27 Dhjetor - 25 Janar)

Sphinx ishte perėndia mė enigmatike me fuqi mistike.

Veēoritė pozitive:

Mendjemprehtė, tė disiplinuar, merrni iniciativėn tė parėt dhe keni vetėbesim.

Veēoritė negative:

Ndonjėherė fusni hundėt kudo.

Puna e ėndrrave:

Sipėrmarrės.

Shu (26 Janar - 24 Shkurt)

Shu ishte perėndia e dritės dhe ajrit.

Veēoritė pozitive:

Romantik, kreativ, tėrhiqni vėmendjen, zemėrmirė, tė qeshur dhe me parime.

Veēoritė negative:

I turpshėm, i pavendosur, posesiv, dorėshpuar.

Puna e ėndrrave:

Psikolog, punonjės social ose artist.

Isis (5 Shkurt - 26 Mars)

Isis ėshtė perėndesha e natyrės dhe magjisė.

Veēoritė pozitive:

Praktik, tė arsyeshėm, idealist, shumė punėtor, tolerant, keni sens humori dhe stil.

Veēoritė negative:

Tė fshehtė, keni tendencėn tė jeni qen i punės, ndonjėherė i kapni gjėrat pak me vonesė.

Puna e ėndrrave:

Dizajner grafik ose shkencėtar.

Osiris (27 Mars - 25 Prill)

Osiris ishte perėndia e Nilit.

Veēoritė pozitive:

Tė shkathėt, kurioz, ideosinkretik, aftėsi tė shkėlyera pėr tė folur nė publik, keni vetėbesim.

Veēoritė negative:

Nuk mund tė mbani njė lidhje pėr shumė gjatė, nervoz.

Puna e ėndrrave:

Producent, shkrimtar, Ekzekutiv i marrėdhėnieve publike.

Amun (26 Prill - 25 Maj)

Amun ėshtė perėndia e fuqisė sė mendimeve.

Veēoritė pozitive:

Lider tė lindur, realist, tė zellshė, negociues, tė suksesshėm.

Veēoritė negative:

Kokėfortė, jo tolerant.

Puna e ėndrrave:

Bankier ose agjent burse.

Hathor (26 Maj - 24 Qershor)

Hathor ėshtė perėndesha e tokės dhe qiellit, e lidhur ngushtė me muzikėn, dashurinė dhe kėrcimin.

Veēoritė pozitive:

Artistė, entuziast, sharmant, kreativ, aventurier, tė pastėr.

Veēoritė negative:

Nervoz dhe xheloz.

Puna e ėndrrave:

Doktor, punonjės social, artist, aktor ose shkrimtar.

Phoenix (25 Qershor - 24 Korrik)

Pheonix ėshtė symbol i jetės dhe rilindjes.

Veēoritė pozitive:

Elastik, kreativ, i zellshėm, e adhuron natyrėn.

Veēoritė negative:

Kokėfortė dhe egoist.

Puna e ėndrrave:

Inxhinier ose sipėrmarrės.

Anubis (25 Korrik - 28 Gusht)

Anubis ėshtė perėndia e gjykimit.

Veēoritė pozitive:

Siguroheni mirė para se tė veproni, jeni kreativ dhe idealist.

Veēoritė negative:

Tė pavėmėndshėm.

Puna e ėndrrave:

Stilist ose drejtor marketingu.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj




Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Mb?[6

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė