Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Thėnie tė Donald Trump qė janė ēuditėrisht brilante

Sigurisht, nė kėto momente tė gjithė kritikat janė drejtuar kundėr tij, pėr shkak tė deklaratave politike qė ka bėrė.

Thėnie tė Donald Trump qė janė ēuditėrisht brilante
Thėnie tė Donald Trump qė janė ēuditėrisht brilante
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/02/2018 23:46

Donald Trump ka qenė gjithmonė njė mjeshtėr sa i pėrket marrėdhėnieve publike, dhe pėrcjelljes nėpėr media tė ideve tė tij. Ja disa prej gjėrave mė brilante qė kanė dalė nga goja e miliarderit, i cili po shkakton kaq shumė polemika kėto kohė.

1. "Pjesė e tė qėnurit njė fitues, ėshtė tė dish kur tė thuash mjaft. Ndonjėherė duhet tė heqėsh dorė nga beteja dhe tė largohesh, dhe tė vazhdosh me diēka qė ėshtė mė produktive."

2. "Si sipėrmarrės, unė i zgjidhja me shumė kujdes mėsuesit e mi, me shumė, shumė kujdes. Jam tejet i matur kur zgjedh njerėzit me tė cilėt kaloj kohėn, dhe njerėzit qė dėgjoj."

3. "Eksperienca mė ka mėsuar disa gjėra. Njėra ėshtė tė dėgjosh intuitėn tėnde, pavarėsisht sa e mirė duket diēka nė letėr. E dyta ėshtė qė, pėrgjithėsisht je mė mirė nėse kapesh pas diēkaje qė e njeh. Dhe sė treti, ndonjėherė, investimet mė tė mirė janė ata qė nuk i bėn fare."

4. "Mė tregoni njė person qė ka ego, dhe unė do ju tregoj njė humbės."

5. "Nėse jeni tė interesuar pėr ekuilibrimin e punės me kėnaqėsinė, ndalni pėrpjekjet pėr t'i ekuilibruar. Nė vend tė kėsaj, bėjeni punėn tuaj mė tė kėnaqshme."

6. "Unė i jam kujtdo. Kur mė kėrkojnė, u jap. Dhe a e dini ēfarė? Kur mė nevojitet diēka prej tyre dy vjet mė vonė, tre vjet mė vonė, unė u kėrkoj, dhe ata janė aty pėr mua."

7. "Unė pėrpiqem tė mėsoj nga e kaluara, por unė planifikoj pėr tė ardhmen, duke u fokusuar ekskluzivisht tek e tashmja. Kėtu qėndron i gjithė dėfrimi."

8. "Nė shumė drejtime, ėshtė mė e lehtė tė bėsh gjėrat nė njė shkallė tė madhe. Eshtė mė e lehtė tė ndėrtosh njė rrokaqiell nė Manhatan, se sa tė blesh njė shtėpi njėkatėshe nė Bronx. Sė pari, duhet po aq kohė tė pėrmbyllėsh njė ujdi tė madhe, sa edhe njė tė vogėl. Do tė pėrjetosh po aq shumė stres dhe acarim; do tė kesh tė njėjtat dhimbje koke dhe probleme."

9. "Mos dil nga shinat. Kthehu nė shina sapo tė mundesh. Nė fund, dalja nga shinat tė vret."

10. "Nuk e kisha imagjinuar asnjėherė, qė pushimi i 67 personave nga puna nė televizion kombėtar do tė mė bėnte mė popullor, sidomos mes brezit tė ri."

11. "Ndonjėherė, duke humbur njė betejė, gjen njė mėnyrė tė re pėr tė fituar luftėn."

12. "Paraja nuk ka qenė asnjėherė njė motivim i madh pėr mua, pėrveēse si mėnyrė pėr tė mbajtur shėnim rezultatet. Eksitimi i vėrtetė vjen nga tė luajturit e lojės."

13. "Udhėheqėsit, ata tė vėrtetėt, marrin pėrgjegjėsi pėr suksesin e ekipit dhe kuptojnė se duhet tė marrin pėrgjegjėsi edhe pėr dėshtimin."

14. "Nėse je pakėz ndryshe, apo nėse bėn gjėra qė janė tė guximshme apo kontroverse, shtypi do tė shkruajė menjėherė pėr ty."

15. "Vazhdo. Ec pėrpara. Syno sa mė lart. Planifiko ngritjen. Mos rri ulur nė pistė, duke shpresuar se do tė vijė dikush e do ta ngrejė avionin. Nuk do tė ndodhė. Ndryshoje sjelljen dhe fito lartėsi. Mė beso, kėtu lart do tė tė pėlqejė shumė."

16. "Shiko, dėgjo dhe mėso. Nuk mund tė dish gjithēka vetė. Kushdo qė mendon se di gjithēka, ėshtė i destinuar tė shkojė drejt mediokritetit."

17. "Eshtė mė e lehtė tė pranosh kritikat, kur kupton se tė vetmit qė nuk kritikohen, janė ata qė nuk ndėrmarrin risqe."

18. "Kur njerėzit janė nė njė gjendje pėrqėndirmi, fjalėt "s'mundem", "do pėrpiqem", "do ta bėj nesėr" dhe "ndoshta" dalin prej fjalorit tė tyre."

19. "Mos u pėrpiq tė shpenzosh shumė kohė, duke planifikuar apo pėrpjekur pėr tė parashikuar problemet, pa ndodhur. Ky ėshtė thjeshtė njė tjetėr justifikim pėr zvarritjen. Deri kur tė fillosh, ti nuk do e dish se kur do ndodhin problemet. Nuk do tė kesh pėrvojėn pėr t'i zgjidhur. Futu nė veprim, dhe zgjidhi problemet kur tė shfaqen."

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
fY+D!

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė