Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vendet me ushqimin mė tė mirė tė rrugės.

Edhe njerėzit nė vendet e pasura dhe me reputacion tė lartė, disa nga vaktet mė tė mira konsumohen nė rrugė ku njerėzit dalin nė park apo kur turistėt janė nė lėvizje duke vizituar qytetin.

Ushqimi i rrugės nė Sidney Australi
Ushqimi i rrugės nė Sidney Australi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/08/2016 18:15

Ju tregojmė vendet rreth botės te cilat kanė ushqimin mė tė mirė qė konsumohet nė rrugė.

Marrakesh, Morok Marrakesh ėshtė kryeqyteti i ushqimit tė rrugės nė Marok, i cili ofron gjithēka qė nga shpretka e kamelit nė formėn e kebabit deri tek gatimet e skuqura tė susamit.

rok.jpg

Bangkok, Tailandė Shumė pak qytete mund tė konkurojne Bankokun kur bėhet fjalė pėr ushqimin e rrugės nė varietet dhe cilėsi. Petėt pikante, ushqimet e bashkuara me oriz, dhe kofshėt e derrit mund tė shijojnė shumė me njė kosto shumė tė vogėl.

Bankok, Tailandė

Bankok, Tailandė

Bali, Indonezi  Kebabi nė Bali ėshtė i marinuar me shafran, i pjekur nė zgarė dhe mė pas i veshur me njė dozė tė madhe salce kikiriku.

Bali, Indonezi

Bali, Indonezi

Beijing, Kinė  Vaktet nė rrugėn Jiumen dhe Wangfujing janė destinacione popullore pėr turistėt qė kėrkojnė ekstravagancėn nė ushqim. Vaktet e pazakonta pėrfshijnė kuajtė e detit tė pjekura nė zgarė dhe pjesėn e brendshme tė akrepit.

Beijing, Kinė

Beijing, Kinė

Kairo Egjipt- Pėr udhėtarėt qė duan tė provojnė gjėra tė reja rrugėt e Kairo nė Egjipt janė tė mbushura me ushqime tė quajtura falafel dhe shawarma.

Kairo Egjipt

Kairo Egjipt

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
NMZS8

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.