Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cili ėshtė vendi mė i ftohtė i banuar nė Tokė?

Banorėt e Oymyakon nė Rusi jetojnė nė vendin mė tė ftohtė tė banuar nė tokė.

Cili ėshtė vendi mė i ftohtė i banuar nė Tokė?
Cili ėshtė vendi mė i ftohtė i banuar nė Tokė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/11/2017 12:40

Temperaturat mesatare nė Oymyakon arrijnė deri nė -35°C. Por kjo nuk ėshtė asgjė.

Temperaturat vazhdimisht bien nėn -50°C dhe mė 6 Shkurt 1933, njė temperaturė prej -67.8°C ėshtė regjistruar si mė e ulėta ndonjėherė jashtė Antarktidės.

Banorėt e Oymyakon qė kanė jetuar me kėto temperatura gjatė gjithė jetės sė tyre dhe nė disa pika kanė mbijetuar temperaturėn deri nė -70°Celsius.

Kėta njerėz jetojnė njė jetė tė rrezikshme dhe nėse nuk janė tė pajisur mirė pėr dimrin e tmerrshėm dhe shpesh herė pėrfundojnė tė plagosur rėndė nga ngrica.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj




Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
]UCO

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė