Disa kėshilla pėr tė realizuar objektivat tuaja tė karrierės!
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Disa kėshilla pėr tė realizuar objektivat tuaja tė karrierės!

Nėse edhe ju keni ndėr mend projekte pėr jetėn tuaj profesionale, mė poshtė janė disa kėshilla se si tė pėrballeni me ndryshimin me frymėn e duhur pėr tė arritur objektivat profesionalė pėr vitin e ri...

Disa kėshilla pėr tė realizuar objektivat tuaja tė karrierės!
Disa kėshilla pėr tė realizuar objektivat tuaja tė karrierės!
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/01/2018 00:11

Fillimi i njė viti tė ri sjell gjithnjė me vete dėshirėn pėr tė ndryshuar, qė mund tė lidhet me fusha tė ndryshme tė jetės, ndėr tė cilat dhe atė profesionale: midis qėllimeve tė mira pėr vitin 2018 mund tė jetė edhe ai pėr tė bėrė njė hap pėrpara nė karrierė, synimi pėr tė ndryshuar vendin e punės apo pėr t'ia nisur gjithēka nga e para.

Nėse edhe ju keni ndėr mend projekte pėr jetėn tuaj profesionale, mė poshtė janė disa kėshilla se si tė pėrballeni me ndryshimin me frymėn e duhur pėr tė arritur objektivat profesionalė pėr vitin e ri...

Azhornoni CV-nė tuaj

Nėse po kėrkoni njė mundėsi tė re pėr tė punuar, gjėja e parė qė duhet tė bėni ėshtė padyshim tė azhurnoni CV, duke i shtuar pėrvojat e fundit nė punė, aftėsitė e fituara apo trajnimet nė tė cilat keni marrė pjesė nė 12 muajt e fundit.

Kujdesuni pėr profilin social

Nėse kėrkimi i njė pune tė re ėshtė ndėr qėllimet pėr vitin 2018, duhet tė merrni nė konsideratė tė nisni tė bėni personal branding: Filloni tė rinovoni dhe tė pėrmirėsoni profilet tuaj socialė dhe t'i pėrdorni nė mėnyrė sistematike pėr promovimin e profilit tuaj profesional.

Duhet tė merrni nė konsideratė faktin qė, nė njė epokė kur tė gjithė janė nė internet dhe rekrutimi nė rrjetet sociale po bėhet gjithnjė e mė i pėrhapur, edhe rrjetet sociale dhe blog-ėt personale bėhen njė zgjatje e kurrikulės. Prandaj paraqitini pėrvojat dhe aftėsitė tuaja profesionale, duke u kujdesur pėr gjuhėn dhe formėn.

Pėrmirėsoni aftėsitė

Njė ndėr synimet profesionale pėr vitin e ri mund tė lidhet me pėrmirėsimin e aftėsive tuaja. Nėse kėrkoni njė punė tė re apo nėse doni tė bėni njė hap pėrpara nė karrierėn tuaj, njė trajnim online ėshtė padyshim njė ide e mirė.

Kjo nuk do tė thotė tė pėrmirėsoni vetėm aftėsitė teknike por tė punoni edhe mbi pikat tuaja tė dobėta.

Pėrgatituni pėr intervista

Nėse nė synimet tuaja pėr Vitin e Ri 2018 ėshtė kėrkimi i njė pune tė re, duhet tė filloni tė pėrgatiteni edhe psikologjikisht pėr t'u pėrballur me intervista.

Ndoshta ju nuk jeni pėrballur kurrė me njė tė tillė, ose ndoshta keni punuar pėr njė kohė tė gjatė nė tė njėjtėn kompani, pra jeni "ndryshkur" disi. Nė ēdo rast, ju nuk duhet tė jeni i pėrgatitur dhe duhet tė filloni tė pėrballeni mė sė miri me intervista pune pėr tė realizuar synimet pėr vitin e ri.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
g%$57

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė