6 pyetje qė duhet t'i bėni vetes para se tė nisni karrierėn tuaj.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

6 pyetje qė duhet t'i bėni vetes para se tė nisni karrierėn tuaj.

Nėse mund t'i pėrgjigjeni sinqerisht po tė gjitha kėtyre pyetjeve, atėherė jeni nė rrugėn e suksesit.

Arritja e qėllimeve ka tė bėjė kryesisht me angazhimin.
Arritja e qėllimeve ka tė bėjė kryesisht me angazhimin.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/09/2017 21:21

Arritja e qėllimeve ka tė bėjė kryesisht me angazhimin. Para se tė vendosni qėllimin e ardhshėm pėr biznesin tuaj tė vogėl, pyesni veten pėr pyetjet e mėposhtme pėr tė parė se sa tė pėrkushtuar jeni pėr ta arritur atė:

1. A jam i gatshėm tė heq dorė nga koha ime e lirė apo tė rregulloj orarin dhe rutinėn time pėr ta realizuar kėtė?

2. A jam gati pėr tė kursyer para dhe pėr tė hequr dorė nga luksi pėr ta realizuar kėtė qėllim?

3. A jam nė rregull me kritikat dhe "talljet" e miqve, familjes dhe kolegėve, tė cilėt nuk ndajnė ambicien apo nuk dėshirojnė tė mė shohin qė tė kem sukses?

4. A e kuptoj se koha dhe energjia qė duhet pėr ta bėrė kėtė tė ndodhė mund tė jenė shumė mė tepėr se sa unė pres?

5. A do tė mė ndihmojė me tė vėrtetė ky qėllim pėr biznesin tim dhe ta ēojė atė atje ku unė dua tė jetė?

6. Nė zemrėn time, a po e them me 100% bindje, "Nuk do tė heq dorė?"

Nėse mund t'i pėrgjigjeni sinqerisht po tė gjitha kėtyre, atėherė jeni nė rrugėn e suksesit.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
iR@Y9

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė