Aftėsia qė ju bėn lider mė tė mirė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Aftėsia qė ju bėn lider mė tė mirė

Ne tė gjithė e dimė se drejtuesit e mėdhenj kanė aftėsi artikuluese tė shkėlqyera. Dinė tė flasin, por nuk dinė tė dėgjojnė... Njė aftėsi kjo e domosdoshme pėr lidershipin. Pse?

Aftėsia qė ju bėn lider mė tė mirė
Aftėsia qė ju bėn lider mė tė mirė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/11/2017 18:08

Kur punonjėsit ndihen tė vlerėsuar, qoftė edhe duke i dėgjuar, ata ndihen mė tė lumtur emocionalisht dhe shanset qė tė largohen nga vendi i punės janė mė tė pakėta.

Aftėsia pėr tė dėgjuar ju bėn mė tė zgjuar. Duhet tė dėgjoni vizionin e tė gjithė atyre qė ju keni besuar punėn, biznesin, tė ardhmen tuaj.

Por si ta bėni kėtė? Mund tė ketė me miliona sugjerime, por ajo qė funksionon mė mirė ėshtė kjo:

"Fol i fundit."

Shpesh nė bordet drejtuese, shoh njerėz qė e konsiderojnė veten drejtues tė mirė, tė ecin nėpėr dhomė dhe tė thonė, "Ja ku qėndron problemi. Ja ēfarė mendoj unė, por mė intereson edhe mendimi juaj."

Nė vend tė kėsaj ju duhet tė kultivoni aftėsinė pėr t'a mbyllur gojėn deri nė momentin qė tė gjithė kanė mbaruar sė foluri. Kjo jo vetėm qė i lejon pjesėtarėt e tjerė tė flasin dhe tė shpehin mendimin e tyre, por ju keni mundėsinė t'i dėgjoni tė gjitha idetė dhe nė fund tė jepni vlerėsimin tuaj.

Ne tė gjithė kemi dėshirė tė flasin dhe tė nxjerrim nė pah difektet e tė tjerėve, por kjo nuk na bėn mė tė mirė. Nėse arrini ta mbani gojėn tė mbyllur, aftėsitė tuaja drejtuese do tė rriten. Kaq e thjeshtė!

Kjo ėshtė kėshilla e plotė nga Simon Sinek, autor Britanik/Amerikan, folės motivues dhe konsulent marketingu.

Reklamė